"Rosatom" kalba apie derybas su Lietuva, Lietuva apie tai nieko nežino

"Rosatom" kalba apie derybas su Lietuva, Lietuva apie tai nieko nežino

Rusijos valstybinė energetikos bendrovė "Rosatom" tikina esanti pasiruošusi derėtis su Lietuva dėl Baltijos atominės elektrinės (AE) projekto, tuo metu Lietuvos pareigūnai sako iki šiol nesulaukę jokių oficialių dokumentų iš Rusijos.

"Mes parengėme atsakymus į visus Lietuvos užduotus klausimus dėl Baltijos AE projekto. Atsakymus nusiuntėme naujajam aplinkos apsaugos ministrui", - Rusijos agentūrai "RIA Novosti" sakė įmonės viceprezidento patarėjas Sergejus Bojarkinas.

Naujienų agentūrai ELTA aplinkos ministras Valentinas Mazuronis patvirtino kol kas iš "Rosatom" negavęs jokio dokumento.

"Aš girdėjau, irgi kaip ir jūs, kad tokie atsakymai neva turėjo būti atsiųsti, bet aš jų nemačiau, iki manęs kažkoks laiškas turėjo būti atsiųstas... Tokias kalbas aplinkines girdėjau, bet jokio laiško kol kas nemačiau", - sakė V. Mazuronis.

Pasak ministro, klausimus "Rosatom" greičiausiai siuntė ankstesnė ministerijos vadovybė, vadovaujama Gedimino Kazlausko.

"Bent jau aš tai nepasirašinėjau jokių klausimų. Jeigu siuntė, galėjo siųsti, tai ankstesnis ministras", - teigė politikas.

"Rosatom" nurodo esą nuo 2010 metų Lietuvos vyriausybei kelis kartus buvo siunčiami dokumentai dėl atominės elektrinės Kaliningrado srityje projekto. "Rosatom" atstovas Sergejus Kirijenko teigia esąs pasiruošęs atvykti į Lietuvą pasikonsultuoti, taip pat nusiųsti į Lietuvą rusų specialistus ar priimti Lietuvos delegaciją AE statybų vietoje, Sankt Peterburge arba Maskvoje.

Baltijos AE statoma Karaliaučiaus srities Ragainės (Nemano) rajone, maždaug 20 kilometrų nuo Lietuvos sienos. Elektrinėje bus įrengti du 1150 megavatų galios reaktoriai.

Įvairios Rusijos organizacijos vis dar skirtingai praneša, kada bus atiduotas naudoti pirmasis reaktorius - nurodomi 2016 arba 2017 metai, o antrasis - 2018 metais. Reaktorių darbo laikas - 60 metų.

Rusija tikisi į elektrinę pritraukti strateginį investuotoją iš Vakarų, o ją pastačius - dalį energijos pardavinėti Europos Sąjungos valstybėms.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder