Nors viena gausiausių medaus produkcijų garsėja Kinija, Rusija taip pat papuola į dešimtuką šalių, kuriose jo sukaupiama dešimtimis tūkstančiais tonų.
Maskvoje, mugėje "Auksinis ruduo" Rusijos bitininkai nustebino sukopto medaus įvairove ir gausa, praneša LTV "Panorama".
Dvi dešimtys įvairiausių rūšių medaus į mugę atkeliavo iš tolimiausių Rusijos platybių. Jį bitutės sunešė tolimajame Altajaus krašte, Sibiro taigoje, Urale, Dono lygumose, Tolimuosiuose Rytuose.
Bitininkė Svetlana Botnova, į mugę atvažiavusi daugiau kaip 500 kilometrų iš Chabarovsko srities, pirkėjams siūlė pavasarinio, taigos, kedrų, kaštonų, grikių, pienių, su bičių duonele ar pieneliu, žiedadulkėmis medaus.
Skanavusiems jį net išsirinkti buvo sunku – toks skirtingas skoniu, spalva ir gydomosiomis savybėmis.
"Vienas medus labai padeda moterims gydant ginekologines ligas, kitas – širdžiai, kraujotakos sistemai. Yra augalų, kurių medus veikia raminančiai", – pasakojo bitininkė S. Botnova.
Taigoje surinktas medus turi daug eterinių aliejų ir ypač naudingas gydant kvėpavimo takų ligas. Ypatingo skonio kedrų medus. Tamsus, kvepia sakais ir skonis paragavus – tarsi sakų pakramtęs būtum.
"Sula kaip derva, suteikia specifinį skonį. Gydo anginą, gripą, ūmias kvėpavimo takų ligas, tinka širdies kraujagyslių sistemos ligų profilaktikai", – teigė bitininkė.
Lietuvoje nesame girdėję apie kaštonų medų, o kai kuriuose Rusijos kraštuose bitės jo suneša. Jis ypatingas tuo, kad niekada nesukietėja ir yra tamsus kaip derva, nors šiek tiek karstelėjęs ir ne toks saldus. Kaštonas turi daug geležies, todėl medus naudingas sergantiems mažakraujyste.
Pasak bitininkų, pirkėjai medų dažniausiai ir renkasi pagal jo gydomąsias savybes, skonį. Japonai medų vadina natūralių produktų karaliumi. Senovės Romos moterims buvo patariama: vaišinkite savo vyrus medumi ir užkariausite jų širdis. Anglijos karalienei Anai medumi buvo tepami plaukai.
Nors lietuviški bičių produktai Europoje labai populiarūs, gausiausia medaus produkcija garsėja Kinija, o Rusija papuola į dešimtuką šalių, kuriose jo sukaupiama dešimtimis tūkstančiais tonų.
Ir nors medaus pasirinkimas čia įvairus, kaina dažnam sunkiai įkandama: kilogramas, priklausomai nuo rūšies, kainuoja nuo 50 iki 200 litų.
Rašyti komentarą