Seimas linkęs drausti žmonėms iki 20 metų pirkti ir vartoti alkoholį

Seimas linkęs drausti žmonėms iki 20 metų pirkti ir vartoti alkoholį

Valdžia privalės uždrausti pirkti ir vartoti alkoholinius gėrimus jauniems žmonėms iki 20 metų. Toks įpareigojimas įrašytas į Lietuvos sveikatos 2014–2025 metų programą.

Seimas ketvirtadienį palaikė parlamentarės Larisos Dmitrijevos pataisą ir neatsižvelgė į Švietimo, mokslo ir kultūros komiteto siūlymą jai nepritarti: už balsavo 48, prieš – du, o susilaikė 32 parlamentarai. Vėliau už visą nutarimą balsavo 93 Seimo nariai, o susilaikė 7.

Pataisa numato, kad norint mažinti alkoholio vartojimą, jo pasiūlą ir paklausą, būtina didinti amžiaus cenzą iki 20 metų.

„Apsivesti bus galima, bet šampano išgerti – ne“, – po balsavimo pareiškė Seimo pirmininkė Loreta Graužinienė.

Priėmus nutarimą, Seime gali būti lengviau priimti Sveikatos reikalų komiteto pirmininko pavaduotojo Antano Matulo ir narės Vidos Marijos Čigriejienės Alkoholio kontrolės įstatymo pataisas, kuriomis siūloma jaunimui iki 20-ties neparduoti alkoholio ir neleisti jiems vartoti bei turėti stipriųjų gėrimų.

Taip pat siūloma Administracinių teisės pažeidimų kodekse numatyti 250-500 litų baudas už alkoholinio pirkimą ar kitokį jų perdavimą asmenims iki 20 metų arba jų nugirdymą.

Už alkoholio vartojimą ar jo turėjimą žmones iki 20 metų siūloma bausti 30-50 litų bauda, už pakartotiną nusižengimą skirti iki 100 litų, o už trečią kartą -150-300 litų baudas.

Anksčiau A.Matulas ir A. M. Čigriejienė siūlė jaunimui iki 20-ties uždrausti vartoti tik stiprų alkoholį, kurio koncentracija viršija 15 proc., tačiau apsvarstę šias pataisas, tokiai iniciatyvai nepritarė keli parlamentiniai komitetai.

A. Matulas tikisi, kad per svarstymus komitetuose susipažinę su statistika, komitetai naujas pataisas parems.

Šiuo metu alkoholį draudžiama parduoti asmenims iki 18 metų, o sulaukę pilnametystės jo gali įsigyti be apribojimų.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder