Smulkųjį verslą siūlo gaivinti dar viena organizacija

Smulkųjį verslą siūlo gaivinti dar viena organizacija

Neseniai veiklą pradėjusi Smulkaus ir vidutinio verslo (SVV) taryba prie miesto tarybos tikina radusi receptą, kaip padėti šiai sričiai: efektyviausiais paramos būdais įvardinti specialus tyrimas ir verslumo pamokos jaunimui. Tam norima gauti gauti savivaldybės paramą.

Smulkieji verslininkai ne tik Klaipėdoje, bet ir visoje Lietuvoje nuolat skundžiasi prastomis veiklos sąlygomis, pagalbą jiems deklaruoja ne viena organizacija.

Antradienį į pirmąjį posėdį susirinkusi taryba bandė svarstyti Klaipėdos miesto 2012 metų SVV skatinimo priemonių planą ir įtraukti į jį naujosios organizacijos pasiūlytas priemones. Tiesa, jos po peržiūros savivaldybėje buvo išbrauktos, o likusios verslumo tikrai neskatina, teigia SVV tarybos vadovybė.

"Mokslininkų ir verslininkų pasiūlytų priemonių įgyvendinimui nereikėtų labai didelio finansavimo. Kažkas tiesiog iš principo nenori jų įtraukti, o ne dėlt, kad jos nereikalingos", - sakė sakė SVV tarybos pirmininkas Aras Mileška.

Kaip pagrindinės vesrlo skatinimo priemonės įvardijami mokinių verslumo ugdymas bei verslo idėjų turnyrai.

"Įprastai iš šimto veiklą pradėjusių smulkių įmonių išlieka 4-5, o iš 10 turnyruose dalyvavusių pradedančiųjų toliau veikia 9", - tikino A. Mileška.

Taip pat norima atlikti specialų tyrimą ir jo metu nustatyti, kurios rinkos mieste yra perspektyvios, o kuriose vyrauja perteklius - rezulatatai esą padėtų pradedantiesiems verslininkams apsispręsti, ko imtis.

Tačiau suabejota, kam reikėtų prisiimti atsakomybę tokiu atveju, jeigu į tam tikrą segmentą nukreiptas jaunasis verslininkas ne uždirbtų, o priešingai - patirtų tik nuostolių.

Taip pat norima, kad nenaudojamos miesto patalpos būtų skirtos verslo inkubatoriams - įstaigoms, kuriose kvalifikuoti specialistai teiktų įvairiapusę pagalbą pradedantiems verslininkams.

"Klaipėda tikriausiai vineintelis didmiestis, kuriame nėra verslo inkubatorių, nors strateginiame miesto 2007-2013 metų plane žadėta juos įkurti", - sakė A. Mileška.

Dar viena siūloma priemonė - jaunų (18-29 metų) verslininkų rėmimas pradedant veiklą.

"Jeigu tokio amžiaus žmogus neturi informacijos, kaip pradėti verslą, tai iš jo verslininko nebus", - replikavo vicemeras Artūras Šulcas.

Priemonių įgyvendinimui norima gauti bent 650 tūkst. litų. Jie esą gana greitai atsipirktų.

"Apskaičiuota, kad Vilniuje 10 tūkst. litų parama verslui pradėti mokesčių pavidalu į savivaldybę sugrįžta per 3 metus, be to, įmonė ir toliau egzistuoja", - teigė SVV tarybos vadovas.

A. Šulcas savo ruožtu teigė, kad Klaipėdos savivaldybė miesto verslininkams kasmet įvairiais pavidalais suteikia lengvatų, kurių vertė - 4-5 mln. litų, o pradedantiesiems privalomų procedūrų skaičiaus sumažinti neįmanoma - jos sukurtos centrinės, o ne vietinės valdžios.

Klaipėdos SVV skatinimo priemonių plane išbraukius naujosios tarybos siūlymus liko planas buvusio Tabako fabriko pritaikymas smulkaus ir vidutinio verslo reikmėms, informacinių bukletų spausdinimas ir platinimas bei virtualaus verslo inkubatoriaus - interneto svetainės - kūrimas.

Beje, daugumai klaipėdiečių, kurie dirba pagal verslo liudijimus, nuo kitų metų už vadinamuosius patentus teks mokėti daugiau, kai kuriems smulkiesiems verslininkams - net dvigubai. Pastaruosius trejus metus prašymų išduoti verslo liudijimus Klaipėdoje mažėjo.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder