"Švyturys-Utenos alus" administracija apskundė teismo sprendimą

"Švyturys-Utenos alus" administracija apskundė teismo sprendimą

UAB "Švyturys-Utenos alus" antradienį apeliacine tvarka apskundė liepos 5 d. Klaipėdos miesto apylinkės teismo sprendimą dėl birželio 15 d. profesinių sąjungų paskelbto streiko pripažinimo teisėtu.

Įmonės administracija įsitikinusi, jog vykdo kolektyvinę sutartį, o profsąjungų reikalavimai neatitinka rinkos realijų.

Profesinių sąjungų ir UAB "Švyturys-Utenos alus" administracijos ginčas kilo dėl skirtingai interpretuojamos kolektyvinės sutarties tvarkos, apibrėžiančios darbininkų atlyginimų peržiūrėjimo klausimą.

"Mes vykdome kolektyvinę sutartį, o profsąjungų reikalavimas pakelti darbo užmokestį 12,4 proc. neatitinka nei kolektyvinės sutarties nuostatų, nei šiandienos realybės. Todėl ir kreipėmės į aukštesnės instancijos teismą", - sako "Švyturio-Utenos alaus" žmogiškųjų išteklių ir administravimo direktorė Vilija Pinkevičiūtė.

"Švyturyje-Utenos aluje" galiojančios kolektyvinės sutarties nuostata dėl atlyginimo peržiūrėjimo apima ne vieną, o keletą kriterijų - išorinį atlyginimų konkurencingumą (lyginant su kitų įmonių atlyginimais), bendrovės rezultatus, makroekonominę situaciją, vidutinį darbo užmokestį šalyje.

Pasak V. Pinkevičiūtės, vidutinis 1-7 lygio darbininko atlyginimas (prieš mokesčius) UAB "Švyturys-Utenos alus" siekia 3298 Lt. Tai yra 55 proc. daugiau nei Lietuvos vidurkis.

Kaip jau skelbta, liepos 25 dieną "Švyturio-Utenos alaus" darbuotojai žada surengti streiką, reikalaudami didinti atlyginimą bent 7 procentais. Mat tą dieną nustos galioti birželio gale paskelbtas teismo draudimas palikti darbo vietas.

Darbdaviai ir darbuotojai nesutaria dėl darbuotojų reikalavimo jiems padidinti atlyginimus pagal 2008 metais pasirašytą kolektyvinę sutartį. Nei 2009-aisiais, nei 2010-aisiais atlyginimai nebuvo didinami.

Prieš kelias savaites teisėjas Raimondas Dilys, remdamasis Civiliniu kodeksu, atidėjo streiką 30 dienų. Pagal šį dokumentą teismas gali taip pasielgti, jei kyla tiesioginė grėsmė, kad "gali būti neužtikrintos neatidėliotiniems (gyvybiniams) visuomenės poreikiams tenkinti būtinos minimalios sąlygos (paslaugos), ir tai gali sukelti pavojų žmonių gyvybei, sveikatai ir saugumui".

Šį sprendimą Klaipėdos apylinkės teismas atšaukė.

Pasak bendrovės darbininkų profesinės sąjungos pirmininko Vilhelmo Čekuolio, už streiką balsavo 80-90 proc. gamybos darbuotojų.

Jo teigimu, pradėjus grasinti streiku darbdaviai atlyginimus pasiūlė didinti 0,5 proc., vėliau - 1,8 proc., tačiau profsąjunga tokį siūlymą atmetė.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder