Už ką klaipėdiečiai vidutiniškai moka 78 litus?

Už ką klaipėdiečiai vidutiniškai moka 78 litus?

Analizuojant bendrovės „Viena sąskaita“ indekso duomenis, paaiškėjo, kad daugiausiai būsto išlaikymui 2013 m. vasarą išleido vilniečiai – kas mėnesį vidutiniškai po 376 Lt. Beveik 50 Lt mažiau (327 Lt) toms pačioms išlaidoms skyrė uostamiesčio gyventojai. Kauniečiai ir šiauliečiai šiems mokesčiams kas mėnesį vidutiniškai išleido atitinkamai po 309 Lt ir 308 Lt.

Nors Šiaulių miesto gyventojai šiems mokesčiams išleido mažiausią sumą pinigų, tačiau tai iš jų pareikalavo didžiausios uždarbio dalies. 2013 m. vasarą kiekvieną mėnesį būsto išlaikymui jie turėjo skirti po penktadalį (20 %) savo atlyginimo. 19 % darbo užmokesčio šioms paslaugoms sumokėdavo vilniečiai, o Klaipėdos ir Kauno gyventojai – po 18 %.

Vandens ir telekomunikacijų kaina

Pagal bendrovės bendrovės pateiktus duomenis, Vilniaus gyventojai 2013 m. vasarą už šaltą, karštą vandenį ir dujas kas mėnesį vidutiniškai mokėjo po 140 Lt. Kitų Lietuvos didmiesčių gyventojai šiuos išteklius naudodavo taupiau – Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių gyventojai, atitinkamai mokėjo po 135 Lt, 128 Lt ir 126 Lt.

Vilniaus gyventojai, palyginti su kitais analizuojamais miestais, daugiausiai lėšų skyrė ne tik švarai ir vandeniui, bet ir telekomunikacijų paslaugoms. Ryšiams, mokamai televizijai ir internetui vidutinis namų ūkis Vilniuje 2013 m. vasarą išleido 94 Lt per mėnesį. Laikinosios sostinės gyventojai šioms paslaugoms skyrė beveik dvigubai mažiau – 55 Lt per mėnesį. Gyvenantieji Klaipėdoje ir Šiauliuose už telekomunikacijos paslaugas sumokėdavo po 77-78 Lt.

Sidebar placeholder