"Vikingo" projektas įdomus Europai ir žinomas Europos Komisijoje kaip pavyzdinis bendradarbiavimo projektas Europos Sąjungos Rytų partnerystės transporto srityje. Šiandien "Vikingu" jau domimasi ir Jungtinėse Amerikos Valstijose", - ketvirtadienį konferencijoje sakė ministras.
Ministras projektą, įgyvendinamą bendromis Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos pastangomis, įvertino kaip svarbų ir sėkmingą. Pasak jo, per 10 traukinio "Vikingas" kursavimo metų užsimezgė ir nusistovėjo sklandūs ryšiai tarp projekto iniciatorių ir steigėjų, išsiplėtė projekte dalyvaujančių valstybių ir transporto srities kompanijų ratas.
Projekto ateities iššūkiai, teigiama Susisiekimo ministerijos pranešime, susiję su tuo, ar "Vikingo" maršrutas sugebės tapti integruota tarptautinių transporto koridorių dalimi - tiltu, jungiančiu Šiaurės Europos šalis su Centrinės Azijos ir Pietų Kaukazo valstybėmis.
Ketvirtadienį Vilniuje vyksta konferencija, kurios tikslas - įvertinti tolesnes "Vikingo" projekto plėtros galimybes bei didinti krovinių srautus tarp Baltijos ir Juodosios jūros pakrantės šalių.
Renginyje dalyvauja Lietuvos ministerijų ir valstybinių institucijų atstovai, taip pat Baltarusijos, Ukrainos, Turkijos, Bulgarijos, Rumunijos, Gruzijos, Azerbaidžano, Suomijos, Švedijos geležinkelių transporto atstovai, užsienio ir Lietuvos verslo partneriai, Lietuvos ekspedijavimo ir logistikos įmonių bei krovos kompanijų atstovai.
2003 m. vasarį maršrutu Iljičiovskas-Kijevas-Minskas-Vilnius-Klaipėda ir atgal kursuoti pradėjęs traukinys "Vikingas" per dešimtį metų nuvažiavo apie 2,3 mln. kilometrų ir pervežė nei daugiau nei 4,8 mln. tonų krovinių.
"Vikingas" - bendras Lietuvos, Baltarusijos ir Ukrainos geležinkelių projektas, sujungiantis Baltijos ir Juodąją jūras. Visas maršrutas (1734 km) įveikiamas per 52 val.
"Vikingu" vežami universalūs ir specializuoti konteineriai, o ateityje numatoma gabenti ir vilkikus su puspriekabėmis. Tikimasi, kad tai prisidės prie vilkikų eilių Baltarusijos pasienyje mažinimo.
Vikingo" projekto įgyvendinimo metu sukauptą patirtį yra pasirengta perduoti galimiems naujiems projekto partneriams - Azerbaidžanui, Bulgarijai, Gruzijai, Turkijai, sako Premjeras Algirdas Butkevičius.
"Šio projekto patirtį, kuri buvo įvertinta kaip geriausias kelių rūšių transporto bendradarbiavimo pavyzdys Europoje, esame pasirengę perduoti naujiems partneriams, prie šio projekto plėtros jau prisijungusioms ar siekiančioms prisijungti valstybėms - Azerbaidžanui, Bulgarijai, Gruzijai, Turkijai bei kitoms šalims", - sakoma Vyriausybės vadovo sveikinime, atsiųstame projekto "Vikingas" dešimtmečiui paminėti skirtos konferencijos dalyviams.
Rašyti komentarą