Vyriausybė įvardijo iš šešėlio ketinamą ištraukti lėšų sumą

Vyriausybė įvardijo iš šešėlio ketinamą ištraukti lėšų sumą

Vyriausybė per savo kadenciją ketina iš šešėlinės ekonomikos ištraukti 800 mln. eurų, teigia finansų ministras Vilius Šapoka, pirmadienį vykstant tradicinei akcijai „Šioje šalyje nėra vietos šešėliui“. Ministras taip pat sakė, kad siekiant kovoti su šia negerove, šį rudenį startuos ir čekių loterija.

Pasak V. Šapokos, šešėlinės ekonomikos mastas Lietuvoje ypač didelis.

„Vertinant kitų šalių kontekste Lietuvoje šešėlis tikrai yra didelis. Iš savo valstybės vagiame labai daug ir tai reikia sustabdyti. Vyriausybė numačiusi iš šešėlio ištraukti 800 mln. eurų. Tai yra milžiniška suma, bet, manau, kad tos priemonės, kurias esame numatę, duos teigiamą rezultatą. Kviečiu visą sąžiningą verslą jungtis prie šių paslaugų“, - Vyriausybėje sakė ministras V. Šapoka.

Pasak jo, jeigu visa minėta iš šešėlio planuojama ištraukti suma būtų panaudota pensijų didinimui, jas galima būtų padidinti beveik 100 eurų. Ministro teigimu, visas dideles sumas, kurias pavyks perkelti iš šešėlio, pirmiausia reikia naudoti kovai su skurdu ir nelygybei mažinti.

Šių metų biudžete numatyta, kad iš šešėlio bus papildomai ištraukta 170 mln. eurų. Tikimasi, kad rezultatas bus pasiektas efektyviau dirbant Valstybinei mokesčių inspekcijai (VMI). Vyriausybė yra numačiusi įvairių priemonių mažinti šešėlinę ekonomiką, viena iš jų - čekių loterija.

„Čekių loterija startuos šių metų rudenį, ir tikiu, kad Valstybinė mokesčių inspekcija bus tam tinkamai pasiruošusi. Parengiamieji darbai jau daromi. Pirmiausia bus koncentruojamasi būtent į paslaugų sektorių, kur daugiausia rizikų, kur čekis nėra duodamas. Prizai numatomi piniginiai iki kelių tūkstančių eurų“, - sakė ministras V. Šapoka.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder