Nuo 2016-ųjų pradžios litus į eurus nemokamai keis tik Lietuvos bankas

Nuo 2016-ųjų pradžios litus į eurus nemokamai keis tik Lietuvos bankas

Nuo 2016 metų pradžios litus į eurus nemokamai išsikeisti bus galima tik Lietuvos banke (LB) - litų banknotus ir monetas nemokamai ir neribotą laiką keis trys LB kasos. Galimybę toliau keisti litus svarsto Medicinos bankas, tačiau jis už paslaugas taikytų tam tikrą mokestį.

Iki šių metų pabaigos litų banknotus nemokamai dar galima išsikeisti ir 89-iuose komercinių bankų padaliniuose. Pasak Lietuvos bankų asociacijos prezidento Stasio Kropo, nemokamo litų keitimo laikotarpis bankuose nebus pratęstas.

„Tokios iniciatyvos tikrai nebus, terminas nebus pratęstas. Nemokamo litų keitimo į euros komerciniuose bankuose laikotarpis Lietuvoje ir taip buvo ilgesnis nei vidutiniškai kitose euro zonos šalyse“, - BNS sakė S.Kropas.

Jis taip pat abejojo, ar atsiras bankų, kurie pasiūlys mokamą litų keitimo į eurus paslaugą.

„Nežinau, ar kas nors norės tęsti šią veiklą už ją gaudamas tam tikrą tarpininkavimo tarp gyventojų ir Lietuvos banko atlygį. Tokias paslaugas galėtų pasiūlyti nebent Medicinos bankas, kuris šiuo metu litus į eurus keičia visuose savo padaliniuose, tačiau ir jis, mano žiniomis, galutinio sprendimo kol kas nėra priėmęs“, - teigė S.Kropas.

Medicinos banko valdybos pirmininkas Gintaras Treinys BNS patvirtino, kad bankas svarsto galimybę mokamai keisti litus į eurus.

„Mes neatmestume šios galimybės, tik galutiniai sprendimai dar nėra priimti (...) Turėdami pakankamai didelį padalinių tinklą, svarstome šią galybę, sprendimas turėtų būti aiškus jau artimiausiomis dienomis“, - BNS sakė G.Treinys.

Lietuvos banko duomenimis, gruodžio viduryje gyventojai vis dar turėjo 525 mln. litų (152 mln. eurų), kurių buvo neiškeitę į eurus. Nuo metų pradžios iki lapkričio pabaigos iškeista 5,3 mlrd. litų grynaisiais (1,5 mlrd. eurų).

Lietuvoje euras įvestas sausio 1 dieną.

Naujienų agentūros BNS informaciją skelbti, cituoti ar kitaip atgaminti visuomenės informavimo priemonėse bei interneto tinklalapiuose be raštiško UAB „BNS“ sutikimo neleidžiama.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder