Verslininką išlaisvino internete uždirbti milijonai

Verslininką išlaisvino internete uždirbti milijonai

Benediktą Gylį dabar dažniausiai pristato milijonieriumi, kuris savo pirmąjį milijoną uždirbo būdamas 23-ejų. Į viešąją erdvę jis įšoko parašęs knygą "Bitonomija. Įvadas į pirmąjį milijoną internetu". Interviu, susitikimai, televizijos, žurnalai - vaikiną, gyvenantį internetu ir internete, tarsi įsiurbė nauja vieša patirtis.  

Ir ji nėra tik saldi - atvažiavęs į susitikimą su moksleiviais, jis išgyveno dėl tądien pasirodžiusio neigiamo komentaro, kuris meta šešėlį ant jo veiklos ir uždirbtų milijonų.   

Siekė ištaisyti klaidą 

Juodos kelnės, juodi marškinėliai, juodo akmens karoliukai, juodas laikrodis - milijonierius Benediktas Gylys liko ištikimas savo juodam įvaizdžiui. Ovacijomis pasitiktas verslininkas dalijosi patirtimi ir įkvepiančiomis citatomis.

Palinkėjo saldžių sapnų tiems, kurie galbūt visą naktį gyveno internete ir dabar mielai persikeltų į sapnų pasaulį.

Save jis pristatė kaip interneto žmogų, savotišką "tamsos valdovą", kurio gyvenimo ritmas vis dar nesiderina su gamtos ritmu.

"Nesu susiradęs draugės, kuri būtų ne iš interneto, nes turbūt nelabai moku padaryti gerą pirmą įspūdį realybėje, bet galiu nusiųsti "gifą" internetu", - sakė B. Gylys.

B. Gylys priminė ir verslo pradžią. Pirmiausia su draugu programuotoju patobulino vieną susirašinėjimo programą, o jų sukurtas tinklas buvo tarp didžiausių Lietuvoje.

Tada pajuto interneto galią. Benediktui buvo 16 metų, ir jis norėjo užsidirbti pinigų.

 

"Lankiau prestižinę gimnaziją, į kurią buvau atvežamas senu pasatu. Mano draugai, mokiniai iš vyresnių klasių būdavo atvežami visureigiais, kuriuos vieną dieną pamatydavai per reklamą, o kitą dieną jie atvažiuodavo.

Apstatydavo mano tėvo pasatą... Buvo kažkoks gėdos jausmas, kad iš prastesnio "background'o" atvažiavai. Norėjosi tą klaidą ištaisyti", - pasakojo verslininkas.

 Milijonas iš 3 000 litų 

Jaunasis verslininkas sakė žinojęs, kad uždirbti internete gali arba programuodamas, arba kurdamas tinklalapių dizainą. Kadangi matematika - ne jo stiprioji pusė, pasirinko dizainą. Savarankiškai išmoko naudotis visomis programomis, kurių reikėjo tokiam darbui.

Vėliau su draugu programuotoju sugalvojo kurti socialinį tinklą, kuris būtų geresnis už tuometinį one.lt. Taip gimė jų sukurtas hotnot.lt.

Tai buvo pirmasis sėkmingas internetinis verslas, 19-20 metų jaunuoliui kas mėnesį uždirbdavęs po 30-40 tūkstančių litų.

Po skaudžių skyrybų su verslo partneriu ("Buvau apgautas labai gero draugo"), jis išgyveno sunkų laikotarpį, sušlubavo sveikata.

Dveji nesėkmių metai atvedė prie internetinės prekybos. Verslininkas ėmėsi optimizuoti tinklus.

"Jeigu norime nusipirkti, pavyzdžiui, kelnes, o tokių ieškotojų yra 300 tūkstančių per dieną, ir tavo tinklalapis yra pirmas "Google" paieškoje, tai 100 tūkstančių ateis į tavo tinklalapį, ras kelnes už neblogą kainą. 10 tūkstančių gali parduoti", - trumpai papasakojo esmę.

B. Gylys ėmėsi optimizavimo veiklos JAV. Tuo metu iš jo kapitalo buvo likę 3 000 litų. Vaikinas sukūrė tinklalapius dviem sėkmingiems maisto papildams, kurių vieną reklamavo "Daktaro Ozo" laida, turinti keliasdešimties milijonų auditoriją.

"Jie įvedė į "Google" paiešką papildus ir rado mane. Tai lėmė, kad 2012 metų gruodį mano 3 000 litų virto milijonu litų. Pagavau bangą, nuo tada mano gyvenimas palengvėjo", - apie sėkmės pradžią pasakojo B. Gylys.

"Kai 2013 metais trylikos colių kompiuterio ekrane mačiau nemažas sumas pinigų, norėjosi dalį to gyvenimo perkelti į realybę", - taip verslininkas įkūrė savo vardo labdaros ir paramos fondą, kuris jau veikia šeštus metus.

Vėliau porą metų kankinosi rašydamas knygą, kurią išleido 2017-ųjų pabaigoje, "Bitonomija. Įvadas į pirmąjį milijoną internetu".

 Ir milijonieriai būna nelaimingi

- Ar neatrodo, kad didelio turto, sėkmės, lyderystės kultas yra perdėtas? Juk kažkas tiesiog augina gėles ar medžius.

- Iš tiesų perdėtas. Jis atima daug laimės, nes žmonės negali būti laimingi su savo vidutiniu būstu, normaliu darbu, jie nori daugiau.

- Kokie žmonės jus įkvepia?

- Laisvi žmonės, pozityvūs, kurie daug juokiasi. Dažniausiai jie ne iš verslo pasaulio.

- Įsivaizduojate mūsų gyvenimą be interneto?

- Jeigu baigsis internetas, baigsis ir neinternetas.

- Kaip įsivaizduojate save, tarkim, po penkerių metų, nors pasaulis labai greitai keičiasi?

- Vis dar Lietuvoje. Norėčiau dirbti prie savo paramos fondo projektų ir kurti įkvepiančius technologijų meno kūrinius, rengti kūrybiškas programas vaikams, tai - prasminga.

- O apie savo šeimą pagalvojate?

- Ne, nelabai, manau, kad turiu pajausti norą kurti šeimą.

- Na, gal po tų penkerių metų kitaip galvosite?

- Galbūt.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder