Metinis būsto kainos augimas Lietuvoje – vienas didžiausių pasaulyje
Metinis būsto kainos augimas Lietuvoje – vienas didžiausių pasaulyje

Natūralu, kad dėl augančios ekonomikos ar infliacijos auga ir prekių kainos. Nekilnojamasis turtas – ne išimtis. Pagal naujausią būsto kainų indeksą „Global House Price Index“, tarp 56 tirtų šalių, kuriose būsto kainos pakilo labiausiai, atsidūrė ir Lietuva.

Pasak indeksą sudariusios Jungtinės Karalystės nekilnojamojo turto kompanijos „Knight Frank“, šie metai nekilnojamojo turto rinkai buvo iš tiesų neįprasti – koronaviruso pandemija ir dėl jos įvestos skirtingos karantino taisyklės kai kuriose valstybėse gerokai pakirto ir kainų augimą.

Didžiausias metinis (2019 m. antras ketvirtis–2020 m. antras ketvirtis) kainų kilimas buvo užfiksuotas Turkijoje – šioje šalyje namų kainos augo 25,7 proc., nors šį šuolį iš dalies paaiškina labai aukšta infliacija (12 proc.).

Antroje vietoje atsidūrė Liuksemburgas, kuriame būsto kainos kilo 13,9 proc. Abiejose šiose valstybėse pandemijos laikotarpiu kainos nenustojo toliau augti.

Trečioje vietoje atsidūrė Lietuva, kurios būsto kainos tuo pačiu laikotarpiu augo 12,4 proc.

Tačiau, skirtingai nuo dviejų anksčiau paminėtų valstybių, per koronaviruso pandemijos laikotarpį mūsų šalyje kainos krito.

Vien per 2020 m. pirmą pusmetį fiksuotas 6,6 proc. kritimas – didžiausias iš visų tirtų valstybių.

Kaimynė Estija atsidūrė ketvirtoje vietoje, kainoms per metus pakilus 11,5 proc., Lenkija liko penkta – kainos čia kilo 11,3 proc.  

Sidebar placeholder