Pirkti Seimo turto norinčių neatsirado

Pirkti Seimo turto norinčių neatsirado

Nekilnojamojo turo verslas nesiseka ne tik Palangos savivaldybei, bet ir Seimui. Palanga niekaip neranda pirkėjų buvusiam „Saulutės“ vaikų darželiui bei daliai pastato J.Basanavičiaus g. 36, Seimas gi neranda norinčių įsigyti dvi turėtas poilsines Švenčionių rajone bei Palangoje.

Prieš pat Naujuosius metus Turto banko (TB) skelbti Seimo kanceliarijai priklausančių poilsinių aukcionai neįvyko – neatsirado norinčiųjų juose dalyvauti. Kol kas niekas nesiima prognozuoti, ar po dviejų mėnesių planuojamas antras turto pardavimo bandymas bus sėkmingas.

Pradinė Palangos „Viešnagės“ poilsio namų, esančių J.Simpsono g. 21, kaina aukcione siekė 6 mln. litų. Vasarą TB ją buvo nustatęs mažesnę – 4 mln. litų. Seimo kanceliarijai užprotestavus, kaina buvo patikslinta. Pirkėjams įsigyti siūlomas 1000 kv. m pastatas ir 1 ha žemės sklypas pačiame Palangos centre.

Už Seimo kanceliarijai priklausančią poilsiavietę prie Didžiojo Siaurio ežero, Švenčionių rajone, gruodžio mėnesio aukcione buvo prašoma 1,6 mln. litų. Tai – dvigubai daugiau, nei Vyriausybės nutarimu nustatyta pradinė kaina. Už šią sumą siūlomi trys poilsio nameliai, ūkinis pastatas, dvi prieplaukos. Tačiau 3,5 ha žemės sklypo, esančio Labanoro regioninio parko draustinio teritorijoje, privatizuoti neleidžiama – tik nuomoti.

Lėšos, gautos už parduotą turtą, planuotos panaudoti baigti tvarkyti pirmuosius istorinius Seimo rūmus. Norėta darbus atlikti iki liepos, kai Lietuva stos prie Europos Sąjungos vairo.

TB Turto atnaujinimo tarnybos direktorius Laimas Janiūnas negalėjo atsakyti, kodėl neįvyko Seimo kanceliarijai priklausančio turto aukcionai. Pasak jo, galbūt įtakos turėjo kainos dydis, gal nelabai tinkamas aukcionų laikas - prieš pat šventes. Greičiausiai pritrūko ir informacijos apie rengiamą pardavimą. Tačiau tikinama, kad tai, jog nepavyko turto parduoti iš pirmo karto, nereiškia, kad jis nebus parduotas – neva yra besidominčiųjų poilsinėmis, tačiau informacija apie potencialius pirkėjus esanti konfidenciali.

Tikslią pakartotino šių objektų aukciono datą paskelbs TB valdyba. Planuojama, kad antras bandymas parduoti poilsines greičiausiai vyks vasario pabaigoje. Kol kas nežinoma, ar objektų kaina bus sumažinta. Priimti sprendimus dėl kainų pokyčių yra aukciono organizatorių – TB valdybos – prerogatyva.

Seimo kancleris Jonas Milerius tikino, kad pagrindinis noras ir tikslas – valstybės turtą parduoti tinkamomis kainomis, kad būtų galima baigti pirmųjų Seimo rūmų renovaciją. Todėl kancleris būtų nusiteikęs geriau palaukti palankesnio pardavimo meto, nei mažinti objektų kainą.

Pasak kanceliarijos vadovo, ekonomika vis tiek kylanti, todėl bent jau Palangoje esantys poilsio namai tikrai sulauksią pirkėjų. Jis tikisi, kad pardavus poilsines lėšų bus ne tik pirmųjų rūmų remontui baigti, bet ir trečiųjų rūmų renovacijai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder