Poilsio ir ramybės oazė Lietuvos pajūryje – gardus kąsnelis NT pirkėjams

Poilsio ir ramybės oazė Lietuvos pajūryje – gardus kąsnelis NT pirkėjams

Nekilnojamojo turto srityje dabar susidomėjimo sulaukia ne tik didmiesčiai ar šiemet populiarumu besimėgaujantys didieji Lietuvos kurortai. Jau kuris laikas tiek tinkamos vietos poilsiui ieškančių, tiek besidairančių ploto nuolatiniam būstui akys neretai nukrypsta į vieną seniausių pajūrio gyvenviečių – Karklę. Šios vietovės potencialą atranda ir NT vystytojai.

Karklė NT pirkėjų ir vystytojų dėmesį patraukia neatsitiktinai: pajūrio gyvenvietė išties turi ką pasiūlyti. Unikalios pajūrio regiono gamtos apsupta Karklė išsiskiria itin patogia lokacija: tai rami gyvenvietė šalia nuostabių paplūdimių ir, žinoma, jūros. Tačiau visai netoli yra žymusis Olando kepurės skardis, Klaipėda, Palanga, Šventoji. 

Tobulas daugelio ieškomas variantas

Išties galima sakyti, kad būstas Karklėje – idealus idiliškas variantas, apie kurį svajoja tikrai ne vienas. Čia galima gyventi nuošaliai unikaliame gamtos prieglobstyje, bet panorėjus greitai gali atsidurti dūzgiančiame miesto skubėjime ar pajūrio kurortų šurmulyje. Be to, Klaipėdą galima pasiekti netgi Karklę su Klaipėda jungiančiu dviračių taku.

Karklės apylinkėse gausu pramogų, tinkančių įvairaus amžiaus ir pomėgių žmonėms, tiek poilsiautojams, tiek nuolatiniams gyventojams. Netoliese įsikūręs jodinėjimo paslaugų centras, galima išmėginti skraidymą parasparniais ar aristokratiškąjį golfą. Vaikai (ir tikrai ne tik jie) gali mėgautis tokiomis pramogomis kaip vos už kelių šimtų metrų esantis safari parkas, taip pat dinozaurų parkas ar indėnų kaimas.

Auganti paklausa ir sunkiai besivejanti pasiūla

Nenuostabu, kad tokiais privalumais pasižyminčioje Karklėje sparčiai vystosi statybos ir pardavinėjamas nekilnojamasis turtas. Augančio kurorto svarba itin išryškėjo šiemet, kai žmonės ėmė intensyviai dairytis pirminio ar antrinio būsto pajūryje. Ieškomasi būsto, tinkamo ne tik gyvenimui, bet ir poilsiui. Panašu, kad artimiausiu metu poilsis Lietuvos pajūryje išliks populiariausiu pasirinkimu. Be to, darbui iš namų tampant naująja realybe, dairomasi tinkamos vietos vadinamosioms darbo atostogoms (angl. workation). 

Tad NT vertė pajūryje šiuo metu kyla neįtikėtinu greičiu. Jo paklausa pajūryje yra didžiulė, o štai pasiūla – ribota. Tarkime, aplinkui Palangą jau gausiai apstatyta. O štai Karklėje vis dar galima rasti patrauklių variantų.

Unikalus variantas ieškantiems NT Karklėje

Susidomėjusiems NT Karklėje kompanijos „Capital“ brokeris Karolis Valenta siūlo unikalų variantą: sklypą Karklėje su paruoštu projektu ir statybos leidimu. Jame iš karto galima pradėti statybas. Pastatai suprojektuoti taip, kad būtų atskirti vienas nuo kito, jų gyventojai tarpusavyje gali visiškai nesusitikti. Jūra – vos už 500 m nuo sklypo.

Šiame sklype suprojektuotas būstas idealiai tiktų jaunoms šeimoms, ieškančioms ramios gyvenamosios vietos gamtos prieglobstyje arba atostogų buveinės atokiau nuo didžiųjų kurortų šurmulio. Tai nepaprastai patogi vieta turintiems augintinių – jie galės nevaržomai mėgautis gamtos džiaugsmais. Būsimas būstas taip pat tinkamas poilsiui ar minėtosioms darbo atostogoms.

Karklėje esantis sklypas su parengtu projektu labiau tinkamas NT vystymu užsiimantiems rangovams. Tačiau NT specialistas K. Valenta pabrėžia, kad šiuo atveju sklypas galėtų dominti ne tik rangovus, mat būsimojo projekto apimtis nėra didelė, todėl tinkamas savarankiškų statybų ar samdomų rangovų variantas.

Universalus variantas įvairaus pobūdžio vystytojams

Galima sakyti, šis kad projektas universalus – jį gali vystyti tiek rangovai, tiek atskiri privatūs asmenys. Antruoju atveju šios statybos gali būti investicinis arba iš dalies investicinis projektas: vienas iš trijų būsimų namelių gali būti pasiliekamas gyvenimui sau, o likusieji – pardavimui ar nuomai. Tad sklypo projektas yra idealus variantas smulkiam vystytojui ar privačiam asmeniui, ieškančiam investicijos galimybių. 

Pasak NT brokerio, investicinis variantas pasitaiko ne taip retai. Privatus pirkėjas, įsigijęs didesnį sklypą ir įgyvendinęs projektą, pasistato būstą ne tik sau, bet ir pardavimui konkurencinga kaina – tokiu būdu savas būstas atsiperka. Šis variantas itin tinkamas nedidelę statybų įmonę turintiems verslininkams, išmanantiems statybų procesus.

Brokerio teigimu, minėtasis sklypas Karklėje taip pat gali būti puikus pasirinkimas pradedantiesiems vystytojams, besidairantiems nedidelės apimties projekto veiklos pradžiai.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder