"Anksčiau daugelį nuo griovimo darbų atgrasydavo biurokratinės užtvaros. Reikėdavo pasirūpinti savivaldybės administracijos rašytiniu pritarimu griovimo projektui ar aprašui, gauti tokius darbus leidžiančius atlikti dokumentus. Š. m. sausio 1 d. įsigaliojęs pakeistas statybos techninis reglamentas "Statybą leidžiantys dokumentai" numato daugeliu statinių griovimo atvejų taikytinas išimtis", - primena Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos viršininkė Laura Nalivaikienė.
Norėdami nugriauti atskirai stovintį neypatingą statinį, gyventojai gali tai daryti savo iniciatyva be rašytinio pritarimo, nepakenkdami kitų asmenų turto būklei. Kaip ir anksčiau, norint pašalinti nesudėtingą statinį nereikia jokio tokius darbus leidžiančio atlikti dokumento. Tačiau kultūros paveldui priskirtą statinį galima pašalinti tik parengus griovimo projektą ir gavus rašytinį pritarimą.
Jeigu gyventojas nori iš Nekilnojamojo turto registro išregistruoti statinį, kuriam nugriauti nereikia tai leidžiančio dokumento, pakanka kartu su prašymu pateikti kadastro duomenų bylą, kurioje užfiksuotas šio statinio nugriovimo ar žuvimo faktas.
Jeigu griaunamas ypatingos kategorijos statinys, neparengus griovimo projekto ir neturint rašytinio pritarimo, galima išardyti jo dalis, likusias po avarijos ar stichinės nelaimės, taip pat pašalinti sunykusio, sugriuvusio statinio likusias dalis, bet nepadarant žalos kitiems savininkams priklausančio turto būklei.
Norintieji išregistruoti statinį, kuriam nugriauti reikia tai leidžiančio dokumento, turi kartu su prašymu Registrų centrui pateikti Valstybinės teritorijų planavimo ir statybos inspekcijos prie Aplinkos ministerijos pažymą apie statinio nugriovimą arba statinių naudojimo priežiūrą atliekančio viešojo administravimo subjekto pažymą apie nekilnojamojo daikto žuvimo faktą.
Rašyti komentarą