Nuo ko pradėti tvoros statymą?

Nuo ko pradėti tvoros statymą?

Turint nuosavą žemės sklypą ir gyvenant jame pastatytoje sodyboje ar įprastame name, saugumui ir privatumui užtikrinti, teritoriją ypač rekomenduojama aptverti tvora. Gyvenant ne vienkiemyje, dažniausiai greta nuosavo sklypo yra įsikūrę kaimynai, taip pat turintys privačią teritoriją. Tam, kad nekiltų nesklandumų dėl tvoros statymo net ir nuosavoje teritorijoje, kuri ribojasi su kaimynu žeme, yra būtina atsižvelgti į įstatymus ir reikalavimus, kuriais vadovaujantis tvora bus pastatyta legaliai bei nesipykstant su greta gyvenančiais asmenimis. Tvora, UAB specialistai pataria pirmiausia gauti leidimus tvorai statyti ir tik tuomet rinktis jos tipą. Taigi, nuo ko yra pradedamas tvoros statymas ir į kokius reikalavimus būtina atsižvelgti imantis montavimo darbų?

Jeigu nuosava gyvenamoji teritorija ribojasi kartu su kaimynų sklypu, iš kaimynystėje gyvenančių žmonių yra būtina gauti rašytinį sutikimą tvoros statybai. Taip pat būtina gauti leidimą, jeigu įsigytas sklypas yra laikomas kultūros paveldo dalimi, yra įsikūręs nacionalinio parko teritorijoje ir panašiose vietovėse. Lietuvoje yra penki nacionaliniai parkai: Aukštaitijos, Žemaitijos, Dzūkijos, Kuršių nerijos bei Trakų istorinis. Kultūros paveldo objektai dažniausiai yra įvardijami kaip piliakalniai, statinių griuvėsiai, senoviniai gynybiniai pylimai, įtvirtinimai. Taip pat kultūros objektais šalyje yra įregistruoti įvairūs miesteliai, dvarų sodybos, net 300 parkų, 43 etnografiniai kaimai ir pan. Taigi, sodybų savininkams yra būtina pasidomėti ar jų žemės sklypas nėra viename iš kultūros vertybių registre registruotų objektų. Sutikimo teritorijos aptvėrimui nereikia tuo atveju, jeigu ketinama statyti tvora neperžengia kaimyno sklypo ribų arba jos aukštis siekia nuo 1 iki 2 metrų. Taip pat būtina atkreipti dėmesį į tai, kokia kryptimi krinta tvoros šešėlis į kaimynų teritoriją. Plačiau apie kryptis yra pateikiama įstatymą reglamentuojančiuose tinklapiuose ar kituose informacijos šaltiniuose.

Taigi, tvoros statymas pirmiausia yra pradedamas nuo gaunamų leidimų. Esant palankiai situacijai aptverti teritoriją, rekomenduoja pradėti rinktis tvoros rūšį. Būtina atsižvelgti į konstrukcijos pobūdį, aukštį, medžiagas, iš kurių tvora yra pagaminta. Nesant tikriems, kokio tipo tvora geriausiai atitiktų šeimos poreikius, būtų ilgaamžė, kokybiška, rekomenduojama pasikonsultuoti su specialistais, dirbančiais tiek fizinėse, tiek elektroninėse parduotuvėse. Trečias svarbus aspektas, į kurį būtina atkreipti dėmesį prieš statant tvorą – tinkamas sklypo paruošimas. Sklypo paruošimui būtina išlyginti žemės reljefą tam, kad tvora būtų vientisa, lygi ir jos montavimas taptų pakankamai paprastu procesu. Kadangi nuosavoje žemės teritorijoje medžiai, gėlės bei krūmai dažniausiai sodinami tik po to tvoros montavimo, rekomenduojama iš anksto apgalvoti, kaip numatyta augmenija atrodys čia esant tvorai, ar ši netrukdys krūmų, medžių augimui. Taip pat prieš statant tvorą yra būtina pasirinkti jai skirtus pamatus. Profesionalūs ir kokybiški sprendimai nuosavame kieme neleis nerimauti dėl netinkamai pastatytos tvoros bei jos patvarumo.

Taip pat prieš pradedant statyti tvorą, turint leidimus ir tvirtą apsisprendimą dėl tvoros tipo, būtina gerai apgalvoti, ar šis darbas bus patikėtas specialistams, ar žinių, patirties bei kompetencijos montuoti tvorą turite patys. Dera paminėti, jog nemažai specialistų, sumontavusių tvorą, atliktiems darbams suteikia garantiją. Nuo tvoros įrengimo priklauso pačios tvoros kokybiškumas, todėl būtina tiksliai įvertinti tokius aspektus kaip tvoros stulpelių gylis bei diametras žemėje, betono kiekis vieno stulpelio įrengimui ir pan.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder