Penktadienį ūkininkams bus pervestos paskutinės kompensacijos dėl liūčių
Penktadienį ūkininkams bus pervestos paskutinės kompensacijos dėl liūčių

Likusi kompensacijų dalis praeitais metais nuostolių dėl liūčių patyrusiems ūkininkams bus išmokėta penktadienį. Tai Eltai patvirtino Nacionalinės mokėjimo agentūros (NMA) atstovė spaudai Aistė Kanevičienė. 

Tokių žemdirbių, kurie dar nėra gavę kompensacijų, yra likę apie 300. 

ELTA primena, kad rugpjūčio 10 dieną NMA išmokėjo iš viso 6,8 mln. eurų siekiančią kompensaciją beveik 3 tūkst. paramos gavėjų. 

Kompensacinės išmokos mokamos ūkininkams, kurių 2017 metais pasėti žieminiai pasėliai žuvo arba negalėjo būti pasėti dėl praėjusiais metais iškritusių gausių kritulių. 

Norintys gauti paramą ūkininkai šiais metais turėjo pateikti prašymus dėl patirtų nuostolių kompensacijos, pažymėdami atitinkamą langelį tiesioginių išmokų paraiškose. Įvertinus paraiškas, nustatyta, kad atitinkantis paramos už 2017 metais žuvusius ar negalėtus pasėti žieminius pasėlius taisyklių reikalavimus plotas sudaro 107 tūkst. ha, o išmokas gaus 3,3 tūkst. pareiškėjų.

Atsižvelgusi į Europos Komisijos skirtą paramos sumą (9,12 mln. eurų) bei žemdirbių prašymuose nurodytą dėl liūčių pažeistą pasėlių plotą, Žemės ūkio ministerija patvirtino 1 ha kompensacinės išmokos dydį. 

Už žuvusius pasėlius mokama 103,87 euro už ha, tuo metu už negalėtus pasėti pasėlius - 72,71 euro už ha. 

Sidebar placeholder