Savaitgalį bus kuriami inovatyvūs sprendimai Karinėms jūrų pajėgoms

Savaitgalį bus kuriami inovatyvūs sprendimai Karinėms jūrų pajėgoms

Jau šį penktadienį, spalio 25 d., prasidės gynybos ir technologijų kūrybos stovykla (hakatonas) DELTA NAVY, kuri vyks Lietuvos kariuomenės karinėse jūrų pajėgose Klaipėdoje.

Per 48 valandas truksiantį renginį 50 mokslininkų, startuolių ir karybos ekspertų neįprastoje vietoje – Karo laivų flotilėje prišvartuotame štabo ir aprūpinimo laive „Jotvingis“ (N42) – kurs inovatyvius sprendimus gynybos sričiai ir Lietuvos kariuomenei. Juos konsultuos daugiau nei 20-ies įvairių sričių Lietuvos ir užsieninio lazerių technologijų, bepiločių orlaivių, elektronikos, inžinerijos programavimo ir kitų sričių ekspertų.

„Hakatoną vertiname kaip neeilinį renginį ir tikimės, kad toks bendradarbiavimas ne tik padės visuomenei daugiau sužinoti apie gynybos technologijų ir saugumo sektorių, bet ir padės atrasti inovatyvių problemų sprendimo būdų. Kita vertus, Lietuvos kariuomenė gaus daug vertingos informacijos apie galimybes, kurių galbūt neįsivaizdavo“, – sako vienas iš hakatono organizatorių Gynybos resursų agentūros prie Krašto apsaugos ministerijos Tyrimų ir technologijų skyriaus vedėjas Laurynas Mockaitis.

Karinių jūrų pajėgų vadas flotilės admirolas Arūnas Mockus džiaugiasi, kad toks renginys sulaukė  plataus mokslininkų, IT įmonių susidomėjimo ir, tikėtina, bus sukurti reikalingi produktai ne tik kariuomenei, bet juos bus galima  pritaikyti ir civiliame sektoriuje. 

Dalyvauti hakatone norą išreiškė daugiau nei 100 įvairių sričių mokslininkų, ekspertų iš Lietuvos ir užsienio. Specialiai šiam renginiui suburta komisija atrinko  50 dalyvių – lazerinių technologijų specialistų, ilgametę patirtį turinčių inžinierių, Lietuvos universitetų studentų bei dėstytojų.

Komisijos atrinkti dalyviai hakatono metu turės išspręsti tris užduotis, problemas, kurias iškėlė Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos. Pirmoji – sukurti karinio personalo ir jo resursų valdymo laive sistemą, kuri leistų apsaugoti įgulos narius nuo jūroje keliamų pavojų, gaisrų ar iškritimo per bortą atvejų.

Antroji, kurią kvies spręsti „Delta Navy“ hakatonas – sukurti lazerinės komunikacijos tarp laivų jūroje sistemą, kuri leistų palaikyti koduotą lazerinį ryšį tarp laivų esant radijo tylai ar radijo bangų trikdžiams.

Trečioji užduotis, kurią bus siekiama įgyvendinti šio hakatono metu – drono, pritaikyto veikti atviroje jūroje, sukūrimas, kuris leistų laiku atlikti paieškos ir gelbėjimo užduotis, efektyviai perduoti informaciją apie ieškomą objektą karinių jūrų pajėgų laivui.

Renginio metu dalyvių kuriamus inovatyvius produktus vertins komisija, sudaryta iš Krašto apsaugos ministerijos, Karinių jūrų pajėgų, Mokslo, technologijų ir inovacijų agentūros ir kitų startuolių ekosistemos atstovų.

DELTA NAVY hakatonas – tai jau antroji gynybos ir technologijų kūrybos stovykla, rengiama Lietuvos kariuomenėje ir pirmosios tokios kūrybinės dirbtuvės Karinėse jūrų pajėgose. Organizuojant hakatonus siekiama gynybos pramonės skatinimo ir ekosistemų kūrimo.   

Hakatono formatas paplitęs pasaulyje ir pasižymi tuo, kad renginio vietoje susibūrusios komandos per trumpą laiko tarpą (dažniausiai savaitgalį) kuria technologinius sprendimus tam tikrai sričiai ar vienai problemai išspręsti, o hakatono pabaigoje pristato produkto prototipą, kurį  vertina ekspertų komisija.

Europos Sąjunga taip pat planuoja  nuo 2020 m. pradėti Europos gynybos fondo (angl. Euroepan Defence Fund) programą, kuri skirta skatinti bendradarbiavimui tarp gynybos pramonės įmonių, taip  siekiant įtraukti mažas ir vidutines įmones kurti ir plėtoti naujas technologijas.

DELTA NAVY hakatoną organizuoja Krašto apsaugos ministerija ir Lietuvos kariuomenės Karinės jūrų pajėgos, VšĮ „Versli Lietuva“ startuolių ekosistemos plėtros padalinys „Startup Lithuania“,  Mokslo, technologijų  ir inovacijų agentūra, VGTU, KTU, kiti partneriai. Geriausi sprendimai bus įvertinti piniginiais prizais.

Plačiau apie hakatoną „Delta Navy“ – https://deltanavy.lt/

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder