Seimas svarstys prezidento veto dėl žvejybos kvotų verslinei žvejybai skirstymo

Seimas svarstys prezidento veto dėl žvejybos kvotų verslinei žvejybai skirstymo

Seimas antradienį posėdyje svarstys prezidento Gitano Nausėdos Žuvininkystės įstatymo veto, kuris leido žvejybos kvotas verslinei žvejybai vidaus vandenyse suteikti ne aukciono būdu.

Parlamentarams grąžinęs pakartotinai svarstyti birželio 30-ąją priimtas pataisas, G.Nausėda teigė, jog Seimo siūlomame pakeitimo įstatyme įtvirtintas teisinis reguliavimas nėra pagrįstas skaidrumo ir objektyvumo principais, neužtikrina atsakingo ir racionalaus žuvų išteklių naudojimo, sąžiningos konkurencijos laisvės bei sudaro prielaidas piktnaudžiavimui vykdant verslinę žvejybą.

Pasak šalies vadovo, didžiausią susirūpinimą kelia siūlymas teises į žvejybos kvotą suteikti verslinei žvejybai vidaus vandenyse ne aukciono būdu, 10 proc. mokesčio panaikinimas keičiantis nelygiavertėmis individualiomis žvejybos galimybėmis jūros vandenyse bei įstatymo pakeitimu panaikinamas pradinis aukciono kainos dydis.

G.Nausėdos teigimu, valstybė privalo reguliuoti ūkinę veiklą taip, kad ji siektų ne atskirų asmenų naudos, o tarnautų bendrai tautos gerovei. Taip pat, kad būtų užtikrinta natūralios gamtinės aplinkos apsauga ir racionalus gamtos išteklių, įskaitant gyvūniją, naudojimas. 

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder