"Apple" išlieka vertingiausiu prekės ženklu

"Apple" išlieka vertingiausiu prekės ženklu

Technologijų milžinė "Apple" pernai išliko vertingiausiu prekės ženklu pasaulyje. Tai paaiškėjo antradienį paskelbus prekių ženklų agentūros "Millward Brown" kasmečio tyrimo rezultatus.

"iPhone" ir "iPad" gamintojos prekės ženklo vertė per praėjusius metus išaugo 19 proc., iki 183 mlrd. JAV dolerių.

Vienos iš pasaulio kompiuterinės technikos gamybos lyderių - kompanijos "International Business Machines" (IBM) prekės ženklo vertė išaugo 15 proc., iki 115,9 mlrd. JAV dolerių. IBM iš antrosios vietos išstūmė korporaciją "Google", kuri nusmuko į trečiąją vietą . "Google" prekės ženklo vertė dabar siekia 107,8 mlrd. JAV dolerių.

Socialinis tinklapis "Facebook", kurio rinkos vertė po pirmosios prekybos biržoje dienos siekė 104 mlrd. dolerių, sąraše pasistūmėjo labiausiai. Jo prekės ženklo vertė išaugo 74 proc. ir siekė 33,2 mlrd. JAV dolerių. Sąraše "Facebook" užėmė 19 vietą.

Septynios iš dešimties "Millward Brown" sąrašo viršuje esančių kompanijų yra susijusios su technologijomis, tačiau greito maisto restoranų tinklas "McDonald's" ir stambiausia pasaulyje nealkoholinių gėrimų gamintoja "Coca-Cola" išsaugojo atitinkamai ketvirtą ir šeštą sąrašo vietas.

Nepaisant visame pasaulyje rengiamų kampanijų prieš rūkymą, tabako gaminių gamintoja "Marlboro" palypėjo vienu laipteliu aukštyn, iki septintos vietos.

Analitikai teigia, kad su technologijomis susijusių prekės ženklų stiprybė atspindi centrinį ir besikeičiantį jų vaidmenį šiuolaikiniame pasaulyje.

Visą sąrašą "Millward Brown" paskelbs savo interneto svetainėje "millwardbrown.com".

Raktažodžiai
Sidebar placeholder