"Apple" produkciją gaminanti kinų įmonė kaltinama samdžiusi nepilnamečius

"Apple" produkciją gaminanti kinų įmonė kaltinama samdžiusi nepilnamečius

Kinijos įmonės "Foxconn", gaminančios nemažai "Apple" produkcijos, vadovybė pripažino priėmusi į darbą nepilnamečius, informuoja BBC.

"Mes prisiimame visą atsakomybę už nepilnamečių samdymą. Visi darbuotojai, susiję su šiuo incidentu, bus atleisti", - teigiama įmonės vadovybės pareiškime.

Pasak įmonės vadovų, kompanijos darbuotojai turėjo patikrinti mokyklų atsiųstų moksleivių amžių, užuot pasikliovę mokslo įstaigų sąžiningumu, nes jos neturi teisės siųsti dirbti asmenų, jaunesnių nei 16 metų. Tačiau vėliau paaiškėjo, kad kai kurie "Foxconn" "darbininkai" buvo dvejais metais jaunesni.

"Foxconn" pati ėmėsi tirti incidento aplinkybes, kai kinų organizacija, atstovaujanti darbuotojų interesams, pateikė oficialų paklausimą.

Tai jau ne pirmas skandalas, susijęs su kinų gamykla "Foxconn". Įmonės darbuotojai, nepatenkinti darbo sąlygomis, ne kartą rengė streikus, keletas darbuotojų, nepakentę "stresinės atmosferos", nusižudė.

JAV sąžiningo darbo asociacijos (FLA) atliktas tyrimas nustatė visą grupę pažeidimų, tokių kaip per mažas darbo atlygis, prastos darbo sąlygos, neapmokami viršvalandžiai, grėsmė sveikatai ir saugumui.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder