Kylant įtampai dėl krizės Graikijoje vis dažniau prisimenamas ECB vadovo pažadas

Kylant įtampai dėl krizės Graikijoje vis dažniau prisimenamas ECB vadovo pažadas

Europos centrinio banko (ECB) vadovas Marijus Dragis (Mario Draghi dar 2012 metais pasižadėjo "daryti viską, kas įmanoma" norint išsaugoti eurą. Apie tai praneša "EUbusiness".

Visai euro zonai šiuo metu nerimaujant dėl galimo Graikijos pasitraukimo iš bloko, gavusio pavadinimą "Grexit", tampa panašu, kad atėjo laikas įsitikinti duotu 67-erių metų bankininko pažadu.

Žlugus deryboms tarp Atėnų ir šalies tarptautinių kreditorių praėjusį savaitgalį, skolos gniaužiama Graikijos ekonomika atkirsta nuo įprasto finansavimo. Todėl M. Dragis, net ir kartojąs, kad ECB nėra politinė institucija, turi žengti į aktyviausiai veikiančių pareigūnų pirmąsias eiles bei imtis visų priemonių, galinčių padėti išvengti katastrofos.

Jeigu Graikija pasitrauks iš euro zonos, tokia situacija privers bendrosios valiutos bloką ir visą Europą "išplaukti į nežinomus vandenis", o šių tyrinėti M. Dragis teigia neturintis jokių ambicijų.

Tiesa, vis rimčiau ECB valdyba priešinasi paramos Graikijos bankų likvidumui palaikyti didinimui, todėl vis labiau didėja galimybės, kad realus tampa milžiniškos suirutės Europoje scenarijus.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder