Įteikti diplomai ir auksiniai laikrodžiai

Įteikti diplomai ir auksiniai laikrodžiai

Penktadienį vidurdienį prie Žvejo paminklo priešais miesto rotušę susirinko Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos diplomantai. Jie žvejui užrišo jūrinį giuisą ir paskelbė miestiečiams apie jūrininkų ir jūrinių specialistų pagausėjimą uostamiestyje. Žvejas, kuriam, ko gero, jau daugiau nei 40 metų, pastaruosius trejus metus vieną kartą vasarą ima ir atjaunėja. Ir tai tampa gražia tradicija. Beje, šiemet diplomantai pirmą kartą turėjo galimybę nusifotografuoti su savo mergina - Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos miestui dovanota undinėlės skulptūra prie Biržos tilto. Tai, ko gero, irgi taps tradicija.

Šiais metais Lietuvos aukštąją jūreivystės mokyklą baigė 161 absolventas. Tarp jų - 50 laivavedžių, 41 laivų mechanikas, 42 jūrų transporto logistai (1-oji laida), 28 finansininkai. Prie jų dar reikėtų pridėti 22 uostų vadybininkus, kuriems diplomai įteikti šiemet vasarį. Beje, šią mokyklą baigusiųjų skaičius jau artėja prie 13 tūkstančių.

Šurmulinga, nuotaikinga diplomų įteikimo šventė vyko sausakimšoje mokyklos sporto salėje, netilpusieji būriavosi koridoriuje. Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas atkreipė būsimųjų jūrininkų dėmesį į tai, kad diplomas - tai mažas kompasas, o štai kursą teks kiekvienam iš jų nusistatyti pačiam.

UAB "Hoeghl LNG Kalipėda" atstovai jau antrą kartą šiemet įteikė keliems geriausiai studijuojantiems studentams stipendijas - po 750 eurų. Auksiniu dedikuotu laikrodžiu su jūrine tematika apdovanotas geriausiu pripažintas dėstytojas kapitonas Ričardas Zažeckis ir geriausias absolventas Gediminas Galminas. Beje, šiemet įteikti ir du vadinamieji raudoni diplomai.

Kapitono Algimanto Mitalo našlė Ona Mitalienė jau 12 metus būtent diplomų gavimo šventės metu teikia stipendiją Jūrų laivavedybos pirmo kurso studentui, kuriam reikalinga parama.

Apdovanojimai įteikti ir daugiausia pasiekusiems dėstytojams, kurie parašė ne mažiau kaip 10 mokslinių straipsnių. Tarp jų daktarės Jelena Belova, Genutė Kalvaitienė, katedros vedėja Rima Mickienė.

Ir taip gerą šventės nuotaiką kaitino vienintelis Lietuvoje tikrai jūrinis mokyklos vaikinų choras, sudainavęs dainą, skirtą tiems, kurie jūroje.

Jūrinės specialybės šiuo metu vis dar populiarios. Laivavedyba tebesilaiko pirmajame specialybių, kurias renkamasi labiausiai, dešimtuke. Pasak Karjeros centro vedėjos G. Kalvaitienės, matyt, todėl, kad jūrininkai turi galimybę dirbti visame pasaulyje, ir be abejo, ir todėl, kad jų uždarbis kur kas didesnis nei krante dirbančiųjų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder