Mažiausi skaičiumi, bet ne darbais

Mažiausi skaičiumi, bet ne darbais

Jūrų kapitonų klubas, vadovaujamas pirmininko Juozo Liepuoniaus, bando plaukti į platesnius vandenis. Pernai jis tapo asociacija ir įstojo į Europos kapitonų asociacijų konfederaciją. Joje Lietuvos kapitonų asociacija savo narių skaičiumi yra mažiausia.

Paprastai prasidėjus naujiems metams Jūrų kapitonų klubas, šiuo metu vienijantis 62 narius, pirmą penktadienį organizuoja kapitonų vakarą, į kurį leidžiama ateiti su damomis. Šįkart kapitonai turėjo ir svečių iš pirmojo Klaipėdos uosto kapitono Liudviko Stulpino vardu pavadintos Klaipėdos progimnazijos, juos pasveikino net pati Jūrininkų žmonų sąjungos pirmininkė Jelena Krochina.

Kapitonas Ričardas Lučka klubui perdavė buvusio susisiekimo ministro Jono Biržiškio dovanotas knygas. Knygą "Jonas Biržiškis. Nenuspėjami gyvenimo viražai" parašė žurnalistė Aldonė Armalė.

Jūrų kapitonų klubo pirmininkas Juozas Liepuonius prisiminė vieno pirmųjų susisiekimo ministrų J. Biržiškio, tokias pareigas ėjusio ne vieną kadenciją, vizitą į plaukiojančiąją bazę "Steponas Girėnas". Ministras norėjęs pamatyti tikrą laivą. Susitikimo metu jis prisipažinęs: "Vyrai, apie jūrą išmanau, o apie laivą - ne" ir palyginęs jį su moters figūra.

Pasak J. Liepuoniaus, 2012-ieji Jūrų kapitonų klubui buvo tikrai neblogi. Klubas oficialiai tapo asociacija Jūrų kapitonų klubu. Kitas svarbus žingsnis - asociacijos įstojimas į Europos kapitonų asociacijų konfederaciją (Confederation of European Shipmasters' Associations - CESMA), kuri buvo įkurta 1995 metais ir šiuo metu vienija daugiau nei 15 kapitonų asociacijų, esančių keliolikoje Europos Sąjungos šalių.

Didelių išlaidų dėl to klubas nepatyrė. Stojimo mokestis kainavo 70 eurų, o kasmet plaukiojantys kapitonai turės sumokėti po 7 eurus (apie 25 Lt) nario mokestį, pensininkai nuo jo atleisti.

"Pirmiausia mes praplėtėme savo akiratį. Dešimt metų neišėjome iš Klaipėdos ir Lietuvos regiono. Dabar jau bendradarbiaujame ir su Kaliningrado, Latvijos bei Estijos kapitonais. Jau pradedame megzti ryšius ir su Švedijos kapitonais. Nebeverdame daug metų tose pačiose sultyse. CESMA esame pačiame sąrašo gale, nes turime mažiausiai narių. Bet savo veikla esame vieni aktyviausių. Kalbėjau su konfederacijos prezidentu Fredu Jansenu. Jis nustebo, išgirdęs, kad mes renkamės du kartus per mėnesį, kad dalyvaujame miesto renginiuose, kad bendradarbiaujame su Lietuvos aukštąja jūreivystės mokykla, su L. Stulpino progimnazija ir kt. Prezidentas klausė, ar turime etatų. Jų neturime, tačiau kai kurie mūsų nariai yra aktyvūs ir neatsisako kviečiami dalyvauti įvairiuose renginiuose", - sakė J. Liepuonius.

Beje, Jūrų kapitonų klubo nariai važiuoja su Lietuvos aukštosios jūreivystės mokyklos atstovais į rajonų mokyklas, kur mokiniai noriai bendrauja su kapitonais. Pernai jie lankėsi Suvalkijoje, Marijampolėje, Vilkaviškyje. "Po mūsų apsilankymo į laivavedybą Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje įstojo net dvi panelės, viena iš Marijampolės, kita - iš Šakių", - prisiminė J. Liepuonius.

PIRMININKAS. Jūrų kapitonų klubo pirmininkas J. Liepuonius sako, kad praėjusieji metai kapitonams nebuvo blogi. KAPITONAI. Šiuo metu jūrų kapitonų klubas turi 62 narius.

Jūrų kapitonų klubo nariai pernai surengė susitikimą su AB "DFDS Seaways" keltų kapitonais. Paklaustas, ar tokie susitikimai įdomūs, A. Liepuonius atsakė: "Man buvo įdomu. Plaukioju kitokiais prekybiniais laivais. Esu anksčiau dirbęs plaukiojančiosiose bazėse, kuriose įgulos narių būdavo kur kas daugiau nei dvigubai, lyginant su šios bendrovės keltais. Buvau nustebęs, kaip juose viskas pasikeitę į gerąją pusę."

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder