Akmenys prie bažnyčios guli ne šiaip sau

Akmenys prie bažnyčios guli ne šiaip sau

Pradėjus iš esmės rekonstruoti pietinėje miesto dalyje esantį Sąjūdžio parką, klaipėdiečiai pradėjo replikuoti, jog sykiu reikėtų sutvarkyti ir netoli parko, prie Šv. Juozapo Darbininko bažnyčios, daugybę metų gulinčias krūvas didžiulių akmenų.

"Gal jau būtų laikas išvežti tas krūvas akmenų. O gal čia naujas akmenų muziejus?" - teiravosi "Vakarų ekspreso" skaitytojai.

Bažnyčios klebonas Vladas Gedgaudas sakė, kad ir pats viliasi, jog tie akmenys šalia bažnyčios negulės šimtą metų. Tačiau, kad ir kaip norėtųsi, visko taip greitai neįmanoma padaryti.

"Tie akmenys yra skirti tvorai apie bažnyčią statyti. Negaliu tiksliai pasakyti, kada jie buvo atvežti, nes čia tarnauju tik septynerius metus. Jie, kaip statybinė medžiaga, galėjo būti atvežti tuomet, kai buvo statoma bažnyčia, o ji jau skaičiuoja 25 metus", - pasakojo klebonas.

Jis teigė girdėjęs ne vieną prašymą, kad tuos akmenis padovanotų. Esą suprantama, tai - brangi statybinė medžiaga.

"Bet aš negaliu jų niekam atiduoti - tai Bažnyčios, vadinasi, ir tų parapijiečių, kurie aukoja aukas, turtas. Mūsų neremia nei valstybė, nei Europos Sąjunga, viską darome iš tų lėšų, kurias suaukoja tikintieji. Tad ir projektai vyksta palengva", - kalbėjo klebonas.

Pasak jo, tvoros projektas kol kas dar nėra parengtas. Preliminariai svarstoma, kad iš akmenų būtų mūrijamos tik tvoros kolonos, o pati tvora būtų kaldinama iš metalo.

Iki galo nėra baigtas ir pats Juozapo Darbininko bažnyčios pastatas. Pagal projektą, dar turėtų būti sumontuoti didžiuliai, 30 metrų aukščio, bokštai, bet V. Gedgaudas sakė abejojantis, ar pavyks tai įgyvendinti.

"Bažnyčia buvo projektuota 1991 metais. Tuomet buvo visai kiti mastai", - prisiminė klebonas.

Jis sakė ir pats norintis, kad ir bažnyčia, ir šalia jos esanti teritorija būtų tvarkinga ir estetiška. Esą būta pasvarstymų, kad iš akmenų reikėtų išdėlioti kokias nors menines figūras, tačiau nuspręsta, kad tai situacijos nepagerintų. O ir pajudinti sunkius akmenis nėra taip paprasta.

"Tikrai jie čia negulės šimtą metų. Kai tik atsiras galimybės, pradėsime tverti tvorą", - miestiečių kantrybės prašė V. Gedgaudas.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder