Ar Lietuva išmoko skaudžias istorijos pamokas?

Ar Lietuva išmoko skaudžias istorijos pamokas?

Sausio 27-ąją pasaulis minėjo Tarptautinę holokausto aukų atminimo dieną. "Mūsų tauta negali pamiršti tokios tragedijos kaip holokaustas", - ištarė Klaipėdos žydų bendruomenės pirmininkas Feliksas Puzemskis.

Jis dalyvavo Klaipėdos Baltijos gimnazijoje Holokausto aukų atminimo dienai skirtame renginyje "We remember".

F. Puzemskis dėstė, kad Holokausto aukų minėjimo diena turi priminti visiems kitiems, kad tokia tragedija buvo tam, jog tai daugiau niekuomet nepasikartotų.

"Žmonės turi pradėti galvoti, kodėl tai įvyko. 6 milijonai - tai ne skaičiai. Tai žmonės. Jie visi turi vardus. Nutrūko šeimos linijos. Mes netekome menininkų, muzikantų, mokslininkų", - renginyje kalbėjo jis.

Vyras pabrėžė, kad Holokaustas - ne tik žydų tautos, bet ir viso pasaulio tragedija. "Ji palietė ir tuos, kurie šaudė, ir tuos, kurie žiūrėjo ir tylėjo", - apgailestavo F. Puzemskis.

Jis aiškino, kad atisemitizmas neišnyko iki šių dienų, todėl būtina prisiminti istorijos klaidas.

"Antisemitizmas ypač išryškėja tuomet, kai prasideda politinės, ekonominės krizės", - įsitikinęs F. Puzemskis.

Tuo metu Klaipėdos Baltijos gimnazijos istorijos mokytoja ekspertė Alvydė Jurėnienė pabrėžė, kad moksleiviams itin svarbu skiepyti toleranciją visiems žmonėms. Ji aiškino, kad mokykla nuolat bendrauja su Klaipėdos žydų bendruomene.

"Mes, ko gero, esame pirmoji mokykla, kuri nuvyko prie Klaipėdos raudų sienos minint Lietuvos žydų genocido dieną. Ir tai jau vyksta ne vienerius metus. Taigi, kartu su žydų bendruomene nutarėme paminėti ir Holokausto aukų atminimo dieną.

Šios istorijos dalies pasakojomas - tai ne tik ugdymo planų įgyvendinimas. Tai ir pilietiškumo pamoka. Kita vertus, mūsų moksleiviai privalo žinoti. Net ir šiomis dienomis turime skaudžių atvejų, nors ir nekalbame vien apie Europą. Tad tam, jog nesikartotų tokios tragedijos, nebūtų žengiamas žingsnis neonacizmo link, mokiniams sakau pagalvoti, kad ir jie neatsidurtų šioje vietoje. Tai aktualu ne tik prisiminti, bet ir mokyti", - sakė A. Jurėnienė.

Mokytoja įsitikinusi, kad jaunosios kartos švietimui būtina skirti ypatingą dėmesį. "Ir šiandien yra įvarių organizacijų, kurios mėgina prieštarauti, kelti nacizmo vėliavą. Tai yra jaunimas. Tad tėvų ir mokyklos pagrindinė pareiga - dirbti su jaunimu, kuris pats užaugs, turės savo vaikų. Ką įskiepysime jiems, tą jaunimas perduos ir ateities kartoms. Džiaugiuosi, kad mūsų jaunuoliai yra supratingi, palaikantys toleranciją", - kalbėjo pedagogė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder