Artėja septintoji Klaipėdos knygų mugė

Artėja septintoji Klaipėdos knygų mugė

Spalio 3-5 dienomis Klaipėdoje jau septintą kartą vyks Knygų mugė. Šiais metais, be knygų pristatymų, susitikimų su autoriais, prekybos knygomis, vyks ir daugybė meno veiklų, o lankytojams bus atvertos iki šiol uždaros buvusios erdvės.

Penktadienį spaudos konferencijoje buvo pristatyta renginių turtinga mugės programa ir jos pažibos.

Klaipėdos apskrities viešosios Ievos Simonaitytės bibliotekos direktorės pavaduotoja Kristina Kundrotienė džiaugėsi, kad kasmet mugė auga, tampa spalvingesnė, rengiama vis daugiau susitikimų su knygų autoriais, edukacijų ir kt.

Mugės atidarymas - spalio 3 d. 12 val. Jo metu bus pagerbta šiemet mirusi bibliotekos vadovė Laima Pačebutienė. Bus pasodintas jai skirtas medelis, taip pat įsteigtas jos vardo prizas už ryškiausią, įsimintiniausią knygų mugės akcentą.

Šių metų mugės šūkis - "Kvėpuok!". Gana neįprastu šaukiniu lankytojai bus kviečiami gyventi, jausti, būti. Lankytojams bus siekiama sukelti nuostabą, iškrėsti pokštą. Bus bandoma priminti, kad reikia neužmiršti gyventi.

Šių metų Klaipėdos knygų mugės veidu tapo uostamiesčio kūrėjas, menininkas Benas Šarka, o pagrindinis renginio akcentas - fluxus atmosfera. Bus rodomi šio judėjimo legendos Jono Meko filmai, pristatomi MO muziejaus eksponatai, veiks fluxus labirintas, kuris per dieną bus atvertas vos vienai valandai, bus atidaryta paroda "Fluxus yra fluxus", vyks paskaita apie J. Meko kūrybą.

Mugės lankytojai bus kviečiami apžiūrėti daug įvairių instaliacijų, parodų, ekspozicijų, taip pat - įsitraukti į įvairias veiklas. Pavyzdžiui, bus kuriama instaliacija iš batų - miestiečiai kviečiami atnešti savo batą, jį prikalti ir parašyti jo istoriją. Norintieji galės dalyvauti komiksų kūrybinėse dirbtuvėse, kurti erdvines knygas, patikrinti savo uoslę kvepiančių knygų ekspozicijoje, dalyvauti Apeirono teatro performanse su žiūrovais ir kt.

Melomanams bus skirta atskira erdvė - vinilo kampas, kur bus ne tik prekiaujama plokštelėmis. Veiks roko muzikos vinilo ir knygų paroda, fotografijų paroda, paskaitos apie garso sistemas.

Netikėtoje erdvėje - rūbinėje - vyks slemo (poetinės improvizacijos) varžybos. Pirmą kartą lankytojams bus atverta bibliotekos kieme esanti išlikusi slėptuvė. Joje savo performansus rengs B. Šarka.

Iš viso, pasak organizatorių, tris dienas vyksiančioje knygų mugėje dalyvaus apie 60 kūrėjų, vyks daugiau nei 10 edukacinių užsiėmimų, laukiama apie 20 leidyklų, kurios pristatys knygas ir rašytojus.

Visi knygų mugės renginiai nemokami.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder