Atliekų tvarkymas: žada pagerėjimą

Atliekų tvarkymas: žada pagerėjimą

Reaguodama į nuolat besipilančius skundus dėl tvarkos, tiksliau, netvarkos mieste prie konteinerių, ypač senamiestyje, Klaipėdos savivaldybė paskelbė, kad rengiasi pagerinti atliekų tvarkymo kokybę.

Pirmadienį pranešta, kad, bendradarbiaujant su Klaipėdos regiono atliekų tvarkymo centru (KRATC), parengtas specialus planas, kuris turėtų išgelbėti klaipėdiečius nuo šiukšlių.

Prieš kurį laiką miestiečiai buvo pakviesti feisbuke pranešti apie problemiškiausias vietas, kur nuolat perpildyti konteineriai, sukrauti seni baldai ar padangos, paukščių ar benamių išpurtyti šiukšlių maišai.

Teigiama, kad tas vietas dažniau lanko Viešosios tvarkos skyriaus darbuotojai, griežtai pasikalbėta su atliekų vežėjais, problemiškiausiose vietose jau statomi papildomi konteineriai. Taip pat numatoma pagaminti ir įrengti ženklus, pranešančius, kad draudžiama atliekas palikti prie konteinerio, o aplinka stebima vaizdo kamera. Primenama, kad bauda už tokį elgesį - iki 140 Eur.

Aplinkos kokybės skyriaus vedėja Rasa Jievaitienė sakė, kad taip pat ruošiamasi mieste įrengti naujus konteinerius.

"Yra nupirkta požeminių ir pusiau požeminių konteinerių projektavimo ir įrengimo paslauga, ją nupirko KRATC. Visi konteineriai yra projektuojami", - sakė R. Jievaitienė.

Senamiestyje turėtų atsirasti 12 požeminių konteinerių aikštelių, kurias ruošiamasi pradėti įrengti jau liepą. Visame mieste bus išdėstytos 268 pusiau požeminių konteinerių aikštelės. Kiekvienoje aikštelėje bus 5-6 konteineriai. Tikimasi, kad bent centre jos bus įrengtos dar šiais metais, kitur mieste - kitąmet iki rudens.

"Centras ir senamiestis yra prioritetas, nes čia gatvės siauros, pastatyti konteinerių nėra kur. Kyla daug problemų ir dėl automobilių statymo. Penki dabartiniai antžeminiai konteineriai atitinka vieną pusiau požeminį konteinerį mišrioms atliekoms. Skaičiuojant, kiek kur bus įrengta konteinerių, buvo atsižvelgta į tai, kaip dabar pripildomi konteineriai", - paaiškino Aplinkos kokybės skyriaus vedėja.

Taip pat siekiant geresnio estetinio vaizdo ir saugaus naudojimo numatoma įdiegti konteinerių dangčių savaiminio užsidarymo priemones. Bus reglamentuotos ir griežčiau kontroliuojamos tekstilės surinkimo vietos bei sugriežtinta atsakomybė už antrinių žaliavų nesurinkimą iš tam skirtų konteinerių. Šios priemonės bus apmokamos iš kelių šaltinių - sutaupytos vietinės rinkliavos, KRATC, Savivaldybės bei ES lėšų.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder