Atminimo laužų lietus Klaipėdoje neužgesino

Atminimo laužų lietus Klaipėdoje neužgesino

Sekmadienį, Laisvės gynėjų dienos, Sausio 13-osios, išvakarėse,  prie  Klaipėdos miesto savivaldybės pastato rinkosi žmonės, nes buvo uždegtas Atminimo laužas. Ir laužas kitoks, ir klaipėdiečių atėjo kur kas mažiau nei 1991 metų sausio 13 d. ar ankstesniais metais.

Nors klaipėdiečiai pripratę prie blogo oro, vis dėlto stiprokas lietus, nemažai jų privertė likti namuose.

„Noriu tikėti, kad tik orams reikia „dėkoti“ už tai, kad šiandien žmonių nėra daug. Ko gero, šis  yra vienas iš mažiausiai dalyvių sulaikęs paminėjimo vakaras. Labai svarbu, kad kiekvienas klaipėdietis, kiekvienas Lietuvos pilietis suvoktų vieną paprastą dalyką – kiekvienas esame atsakingas už valstybę. Tikiu, kad kitais metais, kai minėsime Laisvės gynėjų dienos 30-metį,  klaipėdiečiai gerokai gausiau ir aktyviau susirinks prie laužų“, - po renginio duodamas interviu  sakė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Atrodė, kad prasidedant renginiui lietus kiek susilpnėjo. Degė laužas, tad prie Savivaldybės susirinkusiems klaipėdiečiams šalta nebuvo. Žuvusieji laisvės gynėjai pagerbti tylos minute ir varpo dūžiais. Ceremonija truko tik gerą pusvalandį.

„Tą lemtingą naktį laužai turėjo šiek tiek kitokią paskirtį, jie buvo uždegti kitokiems tikslams – skelbė pavojų kartu šviesdami ir teikdami vilties. Tądien prieš 29 metus jie kvietė ginti tik besiskleidžiančią Lietuvos nepriklausomybę. Jie įkvėpė stiprybės atlaikyti paskutiniąsias teroro agonijos akimirkas. Atlaikėme. Šiandien laužai jau simbolizuoja kitus dalykus. Pirmiausia jie – priminimas ir pagarba tiems, kurie prieš 29 metus nepagailėjo savo gyvybių. Mus stiprina šitų laužų skleidžiama šviesa ir tikėjimas“, - kalbėjo Klaipėdos meras.

Savo prisiminimais, kokios nuotaikos buvo 1991-ųjų sausio 13-ąją Lietuvos Aukščiausiosios Tarybos pastate, su klaipėdiečiais pasidalijo buvęs Lietuvos kariuomenės vadas, dimisijos generolas leitenantas  Arvydas Pocius.

Netrūko gražių kalbų, primenančių tuos baisius įvykius, jų prasmę ir svarbą, ansamblio „Kuršių ainiai“ dainų, lietuje šoko „Žilvino“ šokėjai. Po ceremonijos visi susirinkusieji buvo kviečiami išgerti karštos arbatos, pasišnekučiuoti. Žinoma, lietus kiek pakoregavo šventinį paminėjimą.

Sekmadienį atminimo laužai degė ir prie bendruomenės namų Debreceno gatvėje, ir  Klaipėdos valstybinės kolegijos kiemelyje. Pirmadienį ir Klaipėdoje, ir kituose Lietuvos miestuose dar vyks daugybė renginių, skirtų Sausio 13-ajai paminėti.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder