Atnaujintame skvere - nauji akcentai

Atnaujintame skvere - nauji akcentai

Gedulo ir vilties dienos minėjimas šį sekmadienį Klaipėdoje vyks rekonstruotame Tremtinių skvere.

Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos Miesto tvarkymo skyriaus vedėjos Irenos Šakalienės, S. Daukanto ir I. Kanto gatvių sankryžoje esantis skveras jau beveik baigtas. "Dar liko įrengti apšvietimą. Tikimės, kad iki sekmadienio ir jis bus sutvarkytas", - vakar sakė vedėja.

Tremtinių skvero rekonstrukcija, pradėta prieš porą metų, vyko su trukdžiais ir užtruko ilgiau nei tikėtasi. Pasak I. Šakalienės iš pradžių darbai buvo stabdomi, nes buvo iš naujo su projektuotoju derinta skvero danga. Jai panaudotas šviesus pilkas atvežtas iš Kinijos granitas. Jo kelionė taip pat strigo. Galiausiai darbus sulėtino ir koronavirusas. "Pagaliau turime solidžią, gražiai ir jaukiai sutvarkytą erdvę", - džiaugėsi rezultatu pašnekovė.

Tremtinių skvero aikštė išgrįsta šviesaus pilko granito plokštėmis, kurios supjautos taip, kad siūlės atkartoja meridianus ir lygiagretes. Grindinyje grafiškai pažymėta poliarinio rato vieta, tremties ir įkalinimo vietos bei Lietuvos kontūras. Skvere puslankiu įrengti mediniai suoliukai, metalinės, medžius saugančios grotelės, šiukšlių dėžės, apšvietimas, du vėliavų stulpai, ant kurių plevėsuoja trispalvė ir Lietuvos istorinė vėliava. Iš apačios bus apšviestas ir pagrindinis skvero meninis akcentas - Juozo Genevičiaus skulptūra "Kančia".

APŠVIES. Tremtinių skvero skulptūra "Kančia" bus apšviesta.

Tremtinių ir politinių kalinių sąjungos pageidavimu skvere pastatytas kryžius. Menininkas Romas Klimavičius sukūrė stilizuotą, tremtinių kančias įprasminantį kryžių iš geležinkelio bėgių. Kryžius pastatytas po ąžuolu šalia juodo granito ir lauko akmenų su iškaltomis nukankintųjų pavardėmis. Šiuos akmenis (apie 500 vnt.) iš visos Lietuvos į kuriamą skverą 1993-iaisiais metais suvežė likę gyvi tremtiniai, kaliniai ar jų giminės.

Skvero rekonstrukciją projektavo UAB "Vakarų siluetas" architektas Mantas Daukšys, rangos darbus atliko UAB "Kavesta". Projektas kainavo 400 tūkst. Eur.

Gedulo ir vilties dienos renginių programa


Birželio 14 d.


10.30 val. Kristaus Karaliaus bažnyčioje (Bokštų g. 10)Šv. Mišios už politinius kalinius ir tremtinius bei 1941 m. okupacijos aukas.
11.59 val. Visuotinė tylos minutė, skirta pagerbti tautiečius, nukentėjusius nuo tremties ir kalinimų.
12 val. Tremtinių skvere (I. Kanto g. ir S. Daukanto g. sankryža)
Rekonstruoto skvero atidarymas. Gedulo ir vilties dienos minėjimas.
13 val. Projekto "Misija Sibiras" akcija "#Ištark #Išgirsk #Išsaugok".
Tiesioginė transliacija www.birzelio14.lt (iki birželio 15 d. 11 val.).
18 val. Parko estradoje prie Klaipėdos koncertų salės (Šaulių g. 36)
Muzikinis projektas-koncertas "Iš tremties negrįžusiems".
Dalyvaus Klaipėdos etnokultūros centro folkloro ansamblis "Kuršių ainiai" ir Larijonas Djakovas (altas, elektronika).
Birželio 15 d.
12 val. ir 14 val. Mažosios Lietuvos istorijos muziejus organizuoja nemokamas ekskursijas mieste, aplankant vietas, susijusias su tremties ir rezistencijos istorija Klaipėdoje.
Ekskursijų trukmė - 1 val. Susirinkimo vieta - prie Klaipėdos teritorinės muitinės pastato (S. Nėries g. 4). Informacija tel. (8 46) 219 582.

Gemius

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder