Biržos tilto laukia sudėtingas remontas

Biržos tilto laukia sudėtingas remontas

Planuojama, jog kitais metais Klaipėdoje bus atliekami itin sudėtingi Biržos tilto remonto darbai.

Šiuo metu viena Biržos tilto puse apribotas eismas, o kiekvienas tiltu pravažiuojantis automobilis sukelia šiurpinančią vibraciją ir bildesį.

"Taip yra todėl, kad pavasarį nukrito vienas iš šešių kontrasvorių, kurie kabo tilto apačioje ir padeda atverti tiltą. Be to, susidėvėjo metaliniai atraminiai guoliai", - esamą situaciją komentavo mero pavaduotojas Artūras Šulcas.

Pasak jo, jau rengiamas projektas, kaip tiltą tinkamiau suremontuoti.

A. Šulco žiniomis, po Antrojo pasaulinio karo 1948-1950 metais atstatyto Biržos tilto kontrasvoriai niekada nebuvo keisti.

"Jie yra nulieti iš betono ir pritvirtinti prie tilto. Ekspertų teigimu, nukritęs kontrasvoris buvo nekokybiškai sumontuotas, tačiau tvirtinti reikia ir kitus, nes juos laikančios konstrukcijos susidėvėjo", - aiškino A. Šulcas.

Įtariama, kad Biržos tilto remontas bus itin sudėtingas, nes jam reikalingas detales reikės gaminti pagal specialų užsakymą.

"Nežinia, ar Lietuvoje pavyks surasti meistrus, galinčius jas padaryti. Ypač sudėtingi bus ir montavimo darbai, nes vien kontrasvoris sveria apie 25 tonas. Trūksta specialistų, išmanančių atveriamo tilto specifiką. Komplikuoja procesą ir tai, jog tiltas įtrauktas į Kultūros paveldo vertybių registrą kaip sovietinis paveldas", - sakė vicemeras.

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder