"Camino Lituano" - kodėl teko sėsti ant dviračio
"Camino Lituano" - kodėl teko sėsti ant dviračio

Tęsiame klaipėdiečio Aurimo Mockaus pasakojimą, kaip jam sekėsi keliauti "Camino Lituano" keliu.

Tęsinys. Pradžia "Savaitės ekspreso" Nr. 20

Trečioji diena - lemtingas įvykis

Miegas kemperyje buvo žavingas. Didelė plati lova, ant kurios tilpo ne tik dalis mano daiktų, bet ir mes kartu su Pūke.

Prie pusryčių stalo prisijungė ir piligrimė Rasa iš Alytaus. Kaip išsiaiškinau, jai šis piligriminis kelias pirmasis. Ją taip pat nustebino, kad šiame kelyje jau galima sutikti piligrimų.

Rytas buvo tiesiog tobulas - šilta ir cepelininės spalvos debesimis apsiniaukęs dangus.

Pirmieji kilometrai vedė plentu link Ivokšių, kur ir turėjo būti pirmasis posūkis dešinėn. Ženklo nepastebėjau nei aš, nei, kaip vėliau išaiškėjo, Rasa. Supratęs, kad atgal teks eiti maždaug 2 kilometrus, nusprendžiau į reikalingą kelią sugrįžti per pievas.

Pakruojo bažnyčia.

Tačiau paėjęs kelis šimtus metrų supratau, kad tai nebuvo pats genealiausias sumanymas. Kadangi po nakties javų laukai dar buvo drėgni, mano kojos tuoj pat peršlapo.

O kai baigėsi užsodinti laukai ir atsivėrė suartų lysvių vagos, buvo dar blogiau. Jei kada yra tekę jomis eiti, tuomet puikiai galite įsivaizduoti tą malonumą, kai šlapi batai apsivelia žemėmis ir tampa keliskart sunkesni.

Ištrūkęs iš tos peklos atėjau iki Ivoškių koplyčios ir kaip tik pamačiau ateinančią Rasą. Toliau ėjome kartu. Po vieno sustojimo įamžinti gražesnį vaizdą besisukdamas nežymiai suktelėjau kairę koją ir pajutau, kaip per visą kūną lyg elektros srovė perėjo lengva skausmo banga.

Bet iš karto šio įvykio nesureikšminau...

Naisių gyventojos.

Visgi po kurio laiko eidamas nuo Beinoraičių link Sereikių pajutau, kad kelio skausmas nepraeina. Likus keliems kilometrams iki Naisių pajutau, kad su mano koja vyksta liūdni popieriai - nepavyksta nei normaliai pritūpti, nei koją atkelti nuo žemės.

Kiekvieną veiksmą veria gilus skausmas kelio sąnaryje. Liūdnesnio scenarijaus ir įsivaizduoti negalėjau...

Atėjęs į viešbutį mintyse pradėjau piešti įvairiausius tolimesnius kelionės scenarijus.

Nors iš pažįstamų daktarų gavau rimtus pagrūmojimus, kad protingiausia būtų kreiptis į ligoninę, galvoje gimė idėja pabandyti sėsti ant dviračio. Gal man pavyks juo kaip nors pavažiuoti ir skausmas nebus toks ūmus?

Ketvirtoji diena - kelionė tęsiasi

Ačiū mano nuostabiems kaimynams, kurie nepasivargino iš Klaipėdos į Naisius atvežti man dviratį. Jų dėka kelionė tęsiasi!

Penkta diena - vaizdai, atperkantys skausmą

Rozalime maždaug 10 val. jau buvau kelyje.

Po vakar dienos kratymosi žvyrkeliais ir miško takeliais sėdėti ant dviračio buvo rimtas iššūkis. Teko skaičiuoti kiekvieną nelyginto žvyrkelio duobelę. Bet vien nuo minties, kad šiuo metu tai vienintelis būdas tęsti kelionę, pasąmonė aprimdavo ir su šiuo diskomfortu susitaikydavo.

Važiuodamas svajojau, kaip greičiau pasiekti Kauną. Ten mano geras bičiulis, legendinis dviratininkas Tomas Vaitkus pažadėjo parūpinti specialius krepšius, kad nereikėtų tempti sunkios kuprinės ant kupros.

 

Visą straipsnį skaitykite savaitraštyje "Savaitės ekspresas", kurį galite užsiprenumeruoti nuo bet kurios dienos, arba įsigyti prekybos centruose visą savaitę - nuo penktadienio iki ketvirtadienio.

„Savaitės eksprese“ rasite ir daugiau įdomių straipsnių. Sužinosite, kaip vyksta jachtos „Lietuva“ remontas ir kur bus padėtas likęs senasis „Lietuvos“ falškilis.

Klaipėdietė Gabrielė Kleibaitė skatina lietuvius prisijungti prie Skandinavijos šalyje užgimusio judėjimo „Plogging“. Ji pati su bendraminčiais išbėgusi gamtoje pasportuoti sykiu surenka ir šiukšles. Ir renka jas ne bet kaip - keldama kiekvieną šiukšlę atlieka specialų įtūpstą arba nusilenkimą... Kaip gimė tokia mintis ir kokių reakcijų sulaukia iš aplinkinių - skaitykite naujame „Savaitės ekspreso“ numeryje.

Birželio 15-ąją, pirmadienį, buvo minima Okupacijos ir genocido diena. Priede „Kultūros uostas“ sužinosite, kokios šiai datai atminti nemokamos ekskursijos organizuojamos miestiečiams.

Priede tradiciškai rasite naują žurnalistės Gražinos Juodytės „Akvarelių“ pasakojimą. Taip pat - interviu su istorinio nuotykių romano „Partizanas“ autoriumi Mindaugu Miliniu.

Ir dar daug įdomių istorijų, pasakojimų rasite naujame „Savaitės ekspreso“ numeryje. O kartu su juo gausite ir specialų priedą „TV publika“ su TV programa visai savaitei.

Naujojo „Savaitės ekspreso“ ieškokite visose spaudos platinimo vietose.

 

Raktažodžiai
Sidebar placeholder