Danės upėje vėl skęsta laivas
Danės upėje vėl skęsta laivas

Prie krantinės Danės upėje stovintis laivas "Toras" pirmadienio vakarą pradėjo skęsti.

Vyksta gelbėjimo operacija.

Laivas "Toras" plukdydavo norinčius žvejoti į Baltijos jūrą. Pasak gelbėjimo operacijoje dalyvaujančių žmonių, jo galas "priskendęs".

Kadangi šiuo metu vyksta gelbėjimo operacija, yra atvykę ugniagesiai, Klaipėdos pilies uosto kapitono pareigas einantis asmuo.

Portalui VE.lt  istorinio laivo "Olga" savininkas, buriuotojas Anatolijus Šidlauskas, buvęs prie Danės upėje skęstančio laivo "Toras", teigė, kad prieš prasidedant šalčiams kingstonai buvo užsukti. Matyt, vis dėlto kažkas neatlaikė, peršalo koks nors vamzdukas. Prasidėjus atšilimui nutiko tai, kaip visada. Galima liūdnai pajuokauti, kad Klaipėdoje jau tapo vos ne tradicija - po šalčių, žiūrėk, jau ir skęsta koks nors laivelis upėje.

Pirmadienį 15 val. A. Šidlauskas pats apžiūrėjo laivą, nebuvo jokių ženklų, kad jis gali skęsti. Apie 17 val. grįžę žvejai irgi nieko nepastebėjo. O vakare pradėjo skęsti. Susirinkusieji prie jo svarstė, ką su juo reikia daryti.

Situacija kebli. Laivo savininkas šiuo metu šiltuosiuose kraštuose, jo net nėra Lietuvoje, vargu ar jam pavyks prisiskambinti. Nežinia, kas galėtų užsiimti laivo iškėlimu. Samdytas kapitonas, atrodo, Vilniuje.

A. Šidlauskas sakė bandysiąs jų ieškoti - vis tiek reikia laivą gelbėti. Jo teigimu, jokių tepalų neišsiliejo, bet atvykę ugniagesiai vis dėlto aptvėrė laivą boninėmis užtvaromis dėl viso pikto.

Kai menkes uždraudė žvejoti, laivas "Toras", plukdydavęs žvejus mėgėjus į Baltijos jūrą, neteko darbo ir beveik niekur pastaruoju metu neplaukdavo.

Jis statytas kažkelintais po 1970-ųjų, jo ilgis - apie 22-23 m.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder