Dėl dviračiams skirtų juostų - į ministeriją

Dėl dviračiams skirtų juostų - į ministeriją

Konfliktai dėl dviratininkų eismo sąlygų Herkaus Manto gatvėje tęsiasi. Skundas, kuriame liejama tulžis dėl neva neteisingo eismo dalyviams skirtų takų bei kelio juostų žymėjimo, išsiųstas ne tik Savivaldybei, bet ir į Susisiekimo ministeriją.

Laišką redakcijai atsiuntę klubo "Mes galim" atstovai ragina atkreipti dėmesį į miesto gatvių bei takų ženklinimą. Esą kai kuriose vietose jis yra netinkamas ir kelia grėsmę eismo dalyvių sveikatai bei gyvybei. Dėl to buvo kreiptasi net į Susisiekimo ministeriją bei Lietuvos automobilių kelių direkciją (LAKD).

Įvardytas probleminis ruožas prasideda nuo Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro ir tęsiasi Herkaus Manto gatve. Klubo atstovų teigimu, dabartinis gatvių ir šaligatvių ženklinimas ypač daug problemų kelia dviratininkams, kurie yra priversti važiuoti ant pėsčiųjų arba būti patys pervažiuoti autobusų. Aktyvistai net vardijo įstatymus, kurie, esant dabartiniam dviračių takų žymėjimui, yra pažeidžiami.

Anksčiau Herkaus Manto g. atskiras eismo juostas turėjo ir dviratininkai, ir pėstieji. Dėl įvykusių konfliktų buvo nuspręsta šaligatvį skirti pėstiesiems, o dviratininkams leisti važiuoti pirmąja kelio juosta kartu su viešuoju transportu.

Skaitytojo nuotr.

Savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus patikino, kad sprendimo atskirti visų eismo dalyvių takų nebuvo.

"Iki šiol didesnių konfliktų nesulaukėme. Reikia gilesnės pateiktų duomenų analizės. Galbūt pranešimų buvo tik dėl nesaugumo važiuoti viena eismo juosta dviratininkams ir autobusams. Pagal dabartinę situaciją, dviratininkai ir neturi važiuoti šalia autobuso - visa juosta skirta abiem transporto priemonėms", - sakė R. Mockus.

Jo teigimu, pastebėjimai bus įvertinti. Jeigu paaiškės, kad eismo ženklinime yra klaidų, jos bus ištaisytos.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder