Dėl Klaipėdos transporto – arši politikės kritika

Dėl Klaipėdos transporto – arši politikės kritika

Apie 53 tūkst. eurų per metus – tiek Klaipėdos miesto savivaldybė skiria uostamiestyje besimokančių profesinių mokyklų mokiniams, kurie vyksta priemiestiniais autobusais, traukiniais ar keltais į mokyklas ir atgal į namus.

Atsižvelgiant į situaciją, kad šalyje paskelbtas karantinas, ir moksleiviams mokyklų durys užsitrenkė, Klaipėdos miesto savivaldybės Transporto skyriaus vedėjas Rimantas Mockus skaičiavo, kad miesto valdžia turėtų sutaupyti iki 20 procentų nuo šios sumos.

Tokį skaičių jis pateikė ketvirtadienį vykusio miesto Tarybos posėdžio metu.

Anot Tarybos narės Alinos Velykienės, keleivių pervežimą Savivaldybė skaičiuoja pakankamai tiksliai, tad kas mėnesį galima sužinoti ir tai, kokios sumos reikalingos skirti, kad būtų kompensuotos moksleivių kelionės. Tačiau esą kai kalba pasisuka apie sutaupymą, padedama kalbėti atsainiai. Tad ji pažėrė priekaištų R. Mockui.

„Kiek mes sutaupome ir kiek nepanaudojame, tai jūs atsainiai pasakė, jog 20 procentų. Jūsų darbas tiesiogiai žiūrėti, kaip biudžetas gali gauti pajamų arba neišleisti pinigų. Tai aš atkreipiu visų Tarybos narių dėmesį, kad Klaipėdos transporto skyriaus vedėjo kompetencija man yra kelianti abejonių.

Vakar dienos informacija yra tokia, kad Klaipėdos miestas turėjo galimybę gauti elektra varomų autobusų ir kitų įkrovimo stotelių papildomą finansavimą europinėmis lėšomis. Tačiau dėl neįsigilinimo ar kitų dalykų jūs stabdote transporto sistemos plėtrą ir darnų vystymąsį. Aš šiandien keliu klausimą: ar tikrai mes vykdome transporto politiką Klaipėdos mieste?

Ir taip pat paprastą klausimą, kiek jūs sutaupysite, tai jūs sugebate atsakyti lakoniškai nežinodamas skaičiaus”, - valdininkui rėžė politikė.

Sidebar placeholder