Didesni mokesčiai auklėja ne visus

Didesni mokesčiai auklėja ne visus

Uostamiesčio valdžiai papildomais mokesčiais apkrovus apleistų statinių savininkus, ne visi suskubo tvarkytis, maža to, kai kurie nesiruošia atsiskaityti už žemės nuomą.

Siekdama priversti apleistų statinių savininkus imtis tvarkos, Klaipėdos taryba šiems objektams taiko trigubai didesnį nekilnojamojo turto mokestį (3 proc.), o už valstybinės žemės nuomą jiems nustatytas maksimalus 4 proc. tarifas.

Įsigaliojus šiai tvarkai savivaldybės taktika pasiteisino: dalis apsileidėlių apsikuopė, mat mokėtinos sumos skaudžiai kirto per kišenę - kai kuriems vietoj kelių šimtų litų priskaičiuotos dešimteriopai didesnės sumos.

Vis dėlto ne visi savininkai pakluso. Pavyzdžiui, buvusio dujų sandėlio, esančio Liepų ir Trilapio gatvių sankryžoje, šeimininkai - UAB "Vaiduoklių draustinis" - bando įrodyti, jog statiniai yra tvarkingi.

Bet teismas nepatenkino jų prašymo išbraukti objektą iš Tarybos patvirtinto apleistų statinių sąrašo.

"Yra itin tikslus aprašas, numatantis, kas yra apleistas statinys, ir tuos kriterijus buvęs dujų fabrikas atitinka, jam priskirtas žemės sklypas taip pat aiškiai apibrėžtas", - sakė savivaldybės Teisės skyriaus specialistė Eglė Deltuvaitė.

Minėta bendrovė nesutiko mokėti ir ženkliai išaugusio žemės mokesčio, tačiau jau dviejų instancijų teismai pasisakė, jog ji tai daryti privalo. Bendrovės skolos už žemės nuomą 2012 ir 2013 metais šiuo metu gali siekti net apie 25 tūkst. litų. Palyginimui - anksčiau per metus panašaus objekto savininkams už tai tekdavo mokėti iki 2 tūkst. litų.

Anot savivaldybės atstovų, naujoji tvarka davė rezultatų ir apleistų statinių mieste sumažėjo arba jie buvo bent tinkamai prižiūrimi.

Apsileidėlius savivaldybė bando auklėti ne tik mokesčiais, bet ir baudomis - Viešosios tvarkos skyriaus specialistai periodiškai tikrina, ar jie laikosi nustatytų švaros ir tvarkos taisyklių: ar tvarkosi aplinką. Nustačius pažeidimus, už juos gresia bauda iki 2 tūkst. litų.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder