Dujų fabrikui - Savivaldybės finansinė injekcija

Dujų fabrikui - Savivaldybės finansinė injekcija

Atsinaujinantis buvęs dujų fabrikas sulauks Klaipėdos savivaldybės paramos. Saugomų kultūros paveldo objektų sąraše esančiam objektui šiais metais bus skirta apie 100 tūkst. eurų - beveik tiek, kiek šįmet miesto Taryba skyrė visiems tokiems pastatams iš dalies finansuoti.

Savivaldybė iš viso sulaukė septynių pretendentų į dalinę paramą paraiškų. Tačiau, kaip teigia Administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova, penki pareiškėjai nepateikė visos apimties dokumentų. Dvi paraiškos, kurios buvo priimtos, pateiktos dėl Liepų g. 47 esančio buvusio dujų fabriko pastatų. Savivaldybės sudaryta komisija teiks siūlymą administracijos direktoriui Sauliui Budinui skirti dalinį finansavimą ir projektus įgyvendinti.

Pasak E. Mantulovos, pastatų savininkų susidomėjimas daline parama vis didėja. Tikimasi, jog kitąmet sulauktų paraiškų skaičius bus kur kas didesnis. Tokiu atveju bus svarstoma siūlyti miesto Tarybai didinti finansavimą.

Savivaldybės paramos sulaukęs komplekso savininkas Augustinas Jankevičius dideliu džiaugsmu netryško, kadangi dar iki gaunant paramą jam į objektą teko investuoti dideles sumas.

"Tokią sumą aš jau investavęs, - Savivaldybės paramą komentavo jis. - Viena saugykla jau visai griūva... Bus atnaujinami pastatų stogai. Darbus jau pradėjome, nes laiko turime labai mažai. Norime padaryti gražų pastatą dar šiemet. Visiems darbams pinigų neužteksime. Kultūros paveldo departamentas nuo mūsų visai nusisuko, nors paraiška buvo parašyta. Daug įdėta pastangų, projektas kainavo brangiai. Kaip ir nesu sklypo savininkas, tad negaliu daryti darbų visa apimtimi."

Anksčiau teigta, jog buvusio dujų fabriko griūvančių statinių fasado remonto ir stogo atkūrimo darbams veikiausiai prireiks 130 tūkst. eurų. Iš jų vien stogo darbai kainuos apie 80 tūkst. eurų. Pagal reikalavimus darbai turi būti baigti iki spalio.

"Vakarų ekspresas" jau rašė, kad 2015 m. "Augustus" fondo užsakymu parengtoje pastatų istorinės-urbanistinės raidos analizėje buvo rekomenduojama atkurti ar restauruoti išlikusių pastatų sunykusias dalis - dujų saugyklų stogus, langus, mūro detales ir kt.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder