Duobių Švyturio gatvėje neskubama tvarkyti
Duobių Švyturio gatvėje neskubama tvarkyti

Liepos 18 dieną Vitės rajone Švyturio gatvėje ant važiuojamosios kelio dalies pastebėtos duobės. Kitą dieną iniciatyvos ėmęsis Vitės rajono gyventojas informavo AB "Klaipėdos vanduo" apie prie kanalizacijos dangčio atsiradusias duobes. Greitai įspėjamaisiais kelio ženklais duobės buvo pažymėtos, tačiau iki šiol jos nepašalintos.

Vitės bendruomenės valdybos pirmininkas Ruslanas Schneiderat piktinasi, kad į gyventojų pranešimus apie atsiradusius trūkumus nėra tinkamai reaguojama. Praėjo dvi savaitės nuo pirmosios duobės atsiradimo, bet darbai ne tik nevykdomi, bet ir gyventojams informacija iš institucijų neteikiama. Pasak pirmininko, AB "Klaipėdos vanduo" atstovai bendrauja atsainiai ir gyventojus palieka nežinioje.

"Skatinu rajono gyventojus savarankiškai pranešti atsakingoms institucijoms apie atsirandančius trūkumus gyvenvietėje. Gyventojai klauso ir imasi iniciatyvos.

Ir apie besiformuojančias duobes pranešė AB "Klaipėdos vanduo", bet jokios naudingos informacijos bendrovė nesuteikė. Kai pats paskambinau "vandenims", gavau pažadą, kad kitą dieną duobės bus sutvarkytos. Jau trečia savaitė, kaip niekas netvarkoma, o šiandien dispečerinė liepė laukti. Sudėtingas bendravimas su jais", - skundėsi Vitės gyventojų bendruomenės valdybos pirmininkas R. Schneiderat.

Pašnekovo teigimu, visa Vitės gyvenamojo rajono paviršinių nuotekų surinkimo sistema yra problematiška. Ne tik Švyturio, bet ir Parko bei aplinkinių gatvių nuotekų vamzdžiai yra nuolat tvarkomi. Tai liudija asfalto lopais nusėtos gatvės ir aplink šulinių dangčius besikaupiantis lietaus vanduo.

"Prieš porą mėnesių mūsų rajone prie "Maximos" parduotuvės buvo atsivėrusi duobė. Tą kartą greitai, per porą dienų, brigada sutvarkė duobę. Matau, kad vėl tas pats bus Parko gatvėje. Čia jau yra mažytė įduba. Laiko klausimas kada ji išplis, nes nuotekų vamzdžiams po žeme - per šešiasdešimt metų ir jie nuolat trūkinėja, o vanduo plauna gruntą", - situaciją aiškino R. Schneiderat.

AB "Klaipėdos vanduo" komunikacijos vadovė Gintarė Butkienė teigė, kad situacija Švyturio gatvėje yra žinoma ir probleminės vietos aiškiai pažymėtos, o praėjusį penktadienį pasitarimo metu tarp AB "Klaipėdos vandenų" ir Savivaldybės atstovų sutarta skubiai likviduoti avariją ir atlikti avarinės būklės tinklo atkarpos remonto darbus.

"AB "Klaipėdos vanduo" šioje vietoje atliko diagnostinius darbus ir pastebėjo, kad yra sulūžę paviršinių nuotekų tinklai. paviršinių nuotekų tinklai yra mieste, todėl yra Klaipėdos m. savivaldybės nuosavybė. Informacija apie blogą jų būklę šių metų vasario mėnesį buvo perduota Klaipėdos miesto savivaldybei ir prašyta spręsti apie 500 metrų ilgio paviršinių nuotekų tinklo rekonstravimo klausimą Švyturio gatvėje", - sakė G. Butkienė.

Miesto tvarkymo skyriaus vyriausiasis specialistas Karolis Šakarnis sakė, kad kol kas ketinama tvarkyti tik atsiradusias duobes, o sisteminių trūkumų sprendimas atidedamas į ateitį.

Kadangi Savivaldybė savo tarnybos galinčios duobes sutvarkyti neturi, bus skelbiamas viešas konkursas darbams atlikti.

Tikimasi Švyturio gatvės duobes sutvarkyti šį mėnesį.

Sidebar placeholder