E. Gentvilas: naujasis KVJUD vadovas A. Latakas nėra politikas

E. Gentvilas: naujasis KVJUD vadovas A. Latakas nėra politikas

Liberalų sąjūdžio nario, buvusio Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos (KVJUD) vadovo Eugenijaus Gentvilo teigimu, tai, kad naujasis KVJUD vadovas Algis Latakas savivaldos rinkimuose dalyvavo su Arvydu Vaitkumi dar nereiškia, jog jis politikas. Parlamentaro teigimu, A. Latakas turi ilgametę patirtį uoste.

„Latako tikrai nevadinčiau politine figūra, nedarykime problemų. A. Vaitkus taip, jis tuomet ėmėsi politikuoti, o Latakas buvo įtrauktas tik į sąrašus netgi būdamas oponuojančioje pusėje.

Latako nelaikau politiku. Taip, gal kažkokį lojalumą parodęs „valstiečiams“, bet šis žmogus iš tiesų išmano uosto reikalus“, – Eltai sakė E. Gentvilas.

E. Gentvilo teigimu, yra kitas klausimas, ar A. Latakas sugebės uostui vadovauti globaliai.

„Pažįstu šį žmogų. Dirbo KLASCO trąšų terminale. Jis išmano uosto krovos specifiką ir, aišku, išmano viso uosto techninius poreikius. Bet yra ir kiti dalykai, – aprėpti reikės visą uostą ir visus terminalus, ne tik vieną įmonę.

Reikės viso uosto poreikius aprėpti per globalią prizmę, tai palinkėčiau ponui Latakui šių dalykų. Viskas yra gerai, žmogus patyręs.

Tik klausimas, ar sugebės atitrūkti nuo įmonės lygmens iki globalaus lygmens. Čia yra klausimas“, – teigia E. Gentvilas.

ELTA primena, A. Latakas anksčiau dirbo Klaipėdos jūrų krovinių kompanijoje KLASCO, kelerius metus ėjęs KLASCO gamybos direktoriaus pareigas, pastaruoju metu dirbo konsultacinėje verslo įmonėje „Averditum” direktoriaus pavaduotoju. Yra įgijęs vadybininko ir inžinieriaus mechaniko specialybę.

Pernai A. Latakas su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga dalyvavo rinkimuose į Klaipėdos miesto savivaldybės tarybą.

Valstybei strateginę reikšmę turintis uostas nuolatinio vadovo neturėjo nuo 2019 m. kovo, kai iš šių pareigų buvo atleistas Arvydas Vaitkus.

Kaip anksčiau skelbė LRT tyrimų skyrius, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS), su kuria A. Vaitkus kandidatavo į Klaipėdos miesto mero postą, rinkimų kampaniją rėmė Klaipėdos uoste veikusių įmonių atstovai.

Pasak LRT, 44 tūkst. eurų „valstiečiams“ paaukojo per verslą susiję asmenys, uostamiestyje užsiimantys baltarusiškų trąšų krova ir pervežimu.

Buvęs susisiekimo ministras Rokas Masiulis po kilusio skandalo atleido A. Vaitkų iš Klaipėdos uosto vadovo pareigų. Jis tai motyvavo tuo, kad A. Vaitkus, dirbdamas Klaipėdos uosto vadovu, nebegalėtų būti objektyvus uoste veikiančioms įmonėms.

A. Vaitkus šį sprendimą apskundė, tačiau Vilniaus miesto apylinkės teismas skundą atmetė.

(ELTA)

Sidebar placeholder