Ėmė spręsti įvažiavimo į Klaipėdos LEZ klausimą
Ėmė spręsti įvažiavimo į Klaipėdos LEZ klausimą

Rekonstruojant Klaipėdos Šilutės pr. ir Baltijos pr. žiedinę sankryžą bus panaikintas kairinis įvažiavimas į Klaipėdos LEZ teritoriją važiuojant Vilniaus pl. nuo Jakų žiedo. Susisiekimo problemą su šia pramones teritorija tikimasi išspręsti įrengiant nuovažas ir kelią po šalia esančiu geležinkelio viaduku.

Dešinėje pusėje siūloma įrengti nuovažą ir greta Vilniaus pl. tiesti papildomą dviejų juostų kelią, kuris už kelių šimtų metrų suktųsi į kairę, eitų po numatomu rekonstruoti geležinkelio viaduku, šalia geležinkelio bėgių, ir susijungtų su teritorija greta kitos Vilniaus pl. pusės.

Čia taip pat tęstųsi naujas dviejų juostų kelias, kuris įsilietų į dabartinį įvažiavimą į LEZ. Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Neniškis, "Vakarų ekspresui" sakė, kad buvo suformuluota užduotis ir dabar jau projektuotojai turi atsakyti į klausimą, ar toks problemos sprendimas yra galimas.

"Vietos dviejų juostų keliui po geležinkelio viaduku yra, aplink esanti žemė yra valstybinė, projektui pritaria ir Lietuvos automobilių kelių direkcija", - argumentus vardija G. Neniškis. Anot jo, dabar projektuotojai turi atsakyti į klausimą, ar įmanoma įrengti kelius taip, kad būtų išlaikyti visi reikalingi atstumai, taip pat projektą reikia suderinti ir su "Lietuvos geležinkeliais". Nauja nuovaža atsirastų pakankamai arti Jakų transporto mazgo, kuris ateityje dar bus plečiamas naujomis estakadomis. Jei projektuotojai su užduotimi susitvarkys, Savivaldybė dar turės rasti pinigų šiam projektui įgyvendinti.

Nori darbų, o ne pažadų

Nutiesus naują kelią, iš LEZ teritorijos vykstant į Klaipėdos miestą nebereikėtų važiuoti Jakų žiedu. Į Vilniaus plentą būtų galima patekti naujuoju keliu - taip būtų sumažintas Jakų žiedo apkrovimas, kas ypač aktualu piko valandomis.

Tačiau Klaipėdos LEZ valdymo bendrovės generalinio direktoriaus pavaduotojas Raimondas Bakas neskuba džiaugtis. Bendrovė LEZ pasiekiamumo klausimus kelia jau ne pirmi metai. Ir šį mėnesį apie tai buvo kalbėta susitikimo su Klaipėdos meru Vytautu Grubliausku metu.

"Kažkada buvo žadama, kad jau 2018 metais bus pastatytas naujas viadukas per geležinkelį, sujungsiantis LEZ teritoriją su Klaipėdos Statybininkų prospektu", - primena R. Bakas. Tačiau šiandien tik pradėtas įgyvendinti laikinas sprendimas ir kitų metų pradžioje turėtų būti atidaryta laikina pervaža per geležinkelį bei dviejų eismo juostų Statybininkų pr. tęsinys.

Optimizmo neprideda ir tai, kad Savivaldybė nuovažų Vilniaus pl. klausimo ėmėsi tik paskutiniu metu, nes pirma buvo projektuojami tik nauji takai per geležinkelį pėstiesiems ir dviratininkams.

"Įrengiant nuovažas Vilniaus pl. didžiausias darbas laukia projektuotojų, jei jiems pavyks rasti sprendimus, projektą įgyvendinsime per metus", - prognozuoja G. Neniškis.

Blogiausias scenarijus Klaipėdos LEZ laukia tuo atveju, jei paaiškėtų, kad techniškai nuovažų įrengti negalima. Tada, panaikinus dabar esantį įvažiavimą, į LEZ nuo Jakų žiedo būtų galima patekti tik važiuojant Šilutės kryptimi per Lypkių gatvę.

Be to, artimiausiais metais Lietuvos automobilių kelių direkcija planuoja kelio Klaipėda-Šilutė atkarpos tarp Jakų žiedo ir posūkio į Lėbartus rekonstrukciją. Jos metu eismas šia kryptimi neabejotinai būtų apsunkintas.

Sidebar placeholder