Į kapines - viešuoju transportu

Į kapines - viešuoju transportu

Savivaldybės specialistai ragina žmones kapinių lankymui rinktis keliones viešuoju transportu. Teigiama, kad taip bus ne tik patogiau, bet ir sutaupoma nemažai laiko, mat lengvųjų automobilių eismas bus apribotas.

Klaipėdos savivaldybės administracijos Transporto skyriaus vyriausiasis specialistas Vytautas Paukštė informavo, jog šiemet bus naudojama tokia pati eismo į kapines schema, kaip ir praėjusiais metais.

Jau prieš porą dienų sustatyti papildomi kelio ženklai, kuriais reikės vadovautis, šiandien ir visą savaitgalį eismą organizuos ir prižiūrės policijos pareigūnai.

"Bus vienpusis eismas nuo Lėbartų kapinių iki Palangos plento, atgal bus leidžiama važiuoti tik maršrutiniam transportui, o važiuojant į Joniškės kapines eismas bus draudžiamas nuo Mokyklos iki Klemiškės gatvės", - aiškino V. Paukštė.

Specialistas ragino besiruošiančius kapines aplankyti žmones naudotis viešuoju transportu, o ne asmeniniais automobiliais.

"Esame pastebėję, kad per vieną valandą maršrutinis transportas į Lėbartų kapines nuveža apie 1800 keleivių. Tam pačiam skaičiui keleivių reikėtų apie 600 automobilių, kuriuos statant susidarytų 4 kilometrų eilė, o autobusų užtenka 18. Todėl norėtume paprašyti kapinių lankytojų, kad jie važiuotų viešuoju transportu - juos atveš, išleis prie pat kapinių, be to, autobusai judės greičiau nei lengvieji automobiliai", - sakė V. Paukštė.

Šiandien ir savaitgalį pasiekti Lėbartų kapines bus galima 11, 11A, 11B, 28 bei papildomais 111 ir 117, o Joniškės - 17, 18, 21 ir papildomais 99 ir 117 maršrutų autobusais.

Pasak Kapinių priežiūros skyriaus vedėjos Zinos Stankienės, lankytojų srautas pirmomis lapkričio dienomis miesto kapinėse yra didžiulis - mat Joniškės kapinėse palaidota šiek tiek daugiau nei 19 tūkstančių mirusiųjų, o Lėbartuose - per 47 tūkstančius.

"Atvažiuoja ne tik klaipėdiečiai, bet ir svečiai iš kitų miestų, rajonų. Šiais metais, atsižvelgiant į lankytojų skundus ir prašymus, buvo priimtas sprendimas, kad eismas iki pat kapinių bus draudžiamas", - informavo Z. Stankienė.

Išimtys bus padarytos tik neįgaliesiems, kurie važiuoti iki pat kapinių galės abi dienas - lapkričio 1 ir 2 d. - nuo 8 iki 11 val. Vėliau ir jie nebus praleidžiami. Į kapines neleidžiama vežti ir gėlių bei žemių, nes gauta nusiskundimų, kad tai trukdo kitiems ramiai pagerbti mirusius artimuosius. Be to, lapkričio antrąją kapinėse bus ir laidojamų asmenų, tad ir taip judėjimas bus sudėtingas.

Z. Stankienė priminė, kad tradiciškai kapinių prieigose vyks Senojo turgaus organizuojama prekyba gėlėmis ir žvakėmis. Tačiau norintys gėles merkti vandenyje perspėjami, kad vandens sistemos abejose kapinėse jau paruoštos žiemai - paspaudus šaltukui nebetiekiamas vanduo.

Sidebar placeholder