Į Klaipėdą ritasi "žalioji banga"

Į Klaipėdą ritasi "žalioji banga"

Planuojama, kad dar šiais metais vieną iš Klaipėdos miesto pagrindinių transporto arterijų - Minijos, Pilies ir Naująją Uosto gatves - užlies "žalioji banga", t. y. eismo valdymas bus modernizuotas taip, jog išmanieji šviesoforai reaguos į automobilių srautą.

Minijos, Pilies ir Naujosios Uosto gatvių eismo valdymo rekonstrukcijos techninio darbo projekto sprendiniai vakar buvo pristatyti Klaipėdos savivaldybės administracijos specialistams. Vėliau juos dar vertins transporto specialistai.

"Tikimės, jog iki liepos mėnesio jau bus baigta projektuoti, o iki metų pabaigos Klaipėdoje įdiegta visiškai nauja, inovatyviausia transporto valdymo sistema ir eismo pralaidumas sankryžose bus daug geresnis", - po susitikimo su projektuotojais vylėsi Klaipėdos savivaldybės administracijos direktorius Saulius Budinas.

Anot pašnekovo, "žaliąją bangą" ketinama įjungti Minijos, Pilies ir Naujojoje Uosto gatvėse nuo sankryžos su Statybininkų prospektu iki Sportininkų gatvės sankryžos su Dariaus ir Girėno gatve.

"Šios gatvės pasirinktos todėl, kad jose itin intensyvus ne tik lengvųjų automobilių, bet ir krovininio transporto judėjimas. Be to, šiose gatvėse jau įrengta daugiausiai naujų šviesoforų, kuriuos bus galima jungti į kompiuterinę sistemą. Įdiegiant naują jų valdymo sistemą, šviesoforus dar papildys vaizdo kameros ir radarai, kurie fiksuos transporto srautus esamuoju laiku, ir šviesoforai į juos reaguos. Dabar šviesoforų signalai dega pagal iš anksto nustatytus ciklus", - aiškino S. Budinas.

Jeigu projektas pasitvirtins - "žalioji banga", pasak direktoriaus, bus įjungta ir Taikos prospekte bei Šilutės plente.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder