Į kovą su smarve stos universiteto mokslininkai

Į kovą su smarve stos universiteto mokslininkai

Klaipėdos miesto valdžia ėmėsi iniciatyvos, siekdama spręsti pietinės miesto dalies gyventojus varginančios smarvės problemą, - į kovą su kvapais pasitelkė Klaipėdos universiteto mokslininkus.

Vakar uostamiesčio meras Vytautas Grubliauskas susitiko su universiteto Vandens transporto ir oro taršos laboratorijos vadovu dr. Pauliumi Rapaliu ir aptarė šias galimybes.

"Kalbant apie kvapų matavimą, pirmiausia reikia suformuoti metodiką, eiliškumą. Taip pat reikia papildyti įrangą, kadangi kol kas neturime galimybių matuoti kvapų. Tai mums bus namų darbas", - aiškino P. Rapalis.

Tikėtina, kad, sukūrus metodiką (tai truks apie 2-3 savaites) ir patobulinus įrangą, jau bus galima įvardyti medžiagas, kurios tvyro ore. Vėliau bus vertinama, kurių medžiagų kombinacija gali sukelti nemalonų kvapą, ir bus galima nustatyti jo koncentraciją. Tada jau bus įmanoma išsiaiškinti, kokios įmonės naudoja pastarąsias medžiagas, ir taip nustatyti kvapų šaltinį.

Kol kas neaišku, kiek kainuos darbai ir įrangos tobulinimas, tačiau, pasak mero, bus ieškoma bendrų sprendimų su universitetu.

"Paprašiau, kad būtų parengta sąmata, kurioje būtų nurodyta, kiek ir kokių medžiagų reikia įsigyti ir kiek tai kainuotų. Tada kalbėsime su laikinuoju rektoriumi apie galimybę realizuoti mokslininkų sukurtą metodiką. Labai tikiuosi, kad per dvi ar tris savaites pavyks sukurti metodiką ir, nė nelaukus, kol pradės smirdėti, bus atlikti pirmieji matavimai. O vėliau, kai vėl sulauksime smarvės proveržio, bus galima sulyginti mėginius", - vylėsi uostamiesčio vadovas.

Dar neaišku, kaip tyrimų rezultatus priims ir vertins aplinkosaugininkai bei Visuomenės sveikatos centras, tačiau, pasak mero, "tai bus faktinė įrodomoji medžiaga, su kuria, noriu tikėti, kontroliuojančios institucijos žinos kaip elgtis."

Sidebar placeholder