I. Simonaitytės premija įteikta istorikui

I. Simonaitytės premija įteikta istorikui

Istorikui profesoriui Alfonsui Eidintui už istorinę karinę apybraižą "Pūga prie Mėmelio" pirmadienį įteikta 31-oji Ievos Simonaitytės literatūrinė premija.

Laureato pagerbimo ceremonija tradiciškai vyko Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje, minint rašytojos gimimo dieną. Pasak bibliotekos direktoriaus Juozo Šikšnelio, šiais metais komisija buvo vieninga skirdama premiją autoriui, kurio kūrinys puikiai atitiko visus literatūrinės premijos nuostatus.

"Ši premija teikiama už meniškai brandų kūrinį, kuriame atsispindi Klaipėdos krašto bei Mažosios Lietuvos dvasia. Premija skirta už įvairaus žanro kūrinius. Ją yra gavę ir poetai, ir fotoalbumų kūrėjai. Knyga "Pūga prie Mėmelio" - tai beletrizuotas, plačiajai visuomenei skirtas pasakojimas, paremtas konkrečiais istoriniais faktais. Ji tikrai verta šios premijos", - sakė J. Šikšnelis.

"Ši knyga puikiai atspindi I. Simonaitytės žodžius, kurie yra iškalti Klaipėdoje ant paminklo vieningai Lietuvai "Esame viena tauta, viena žemė, viena Lietuva"", - pažymėjo literatūrinės I. Simonaitytės premijos mecenatas, verslininkas Rimantas Cibauskas.

Prof. A. Eidintas džiaugėsi įvertinimu.

"Tai tarsi valstybėje premija. Džiaugiuosi, kad ja įvertinta mano knyga. Dirbau prie šio kūrinio apie ketverius metus, labai stengiausi, kad jis įgautų literatūrinę formą, bet sykiu nenutoltų nuo istorinės tiesos, faktų. Prisifantazuoti gali greitai, bet man norėjosi sukurti savitą Klaipėdos prijungimo prie Lietuvos rekonstrukciją. Pateikti skaitytojui ją taip, kaip aš ją matau. Lietuvoje yra daug istorikų, kurie gali parašyti monografiją, tačiau ji bus įdomi tik siauram ratui skaitytojų, o man norėjosi, kad knyga būtų įdomi eiliniam skaitytojui ir jis suvoktų istoriją", - sakė laureatas.

"Pūga prie Mėmelio" - ketvirtoji A. Eidinto literatūrinė istorinė knyga. Jis dar yra parašęs apie dvi dešimtis istorinių darbų.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder