Ieško lėšų dujų fabriko teritorijai

Ieško lėšų dujų fabriko teritorijai

Buvusio dujų fabriko teritorijai tvarkyti tikimasi sulaukti Europos Sąjungos fondų paramos. Nors yra vilties, kad šiam tikslui įmanoma gauti maždaug 200 tūkst. eurų, iš anksto svarstoma, kad teritorijos nuomininkams teks ir patiems rasti lėšų.

Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Elida Mantulova pasakojo, kad iki šiol Liepų g. 47 esanti teritorija nebuvo tinkamai sutvarkyta dėl to, kad jos nuomininkai nerasdavo lėšų.

"Ši teritorija negali būti vystoma tol, kol nebus tinkamai sutvarkyta. Tiek nuomininkas, tiek miestas suinteresuoti, kad ši teritorija būtų išvalyta ir saugi. Bet valymo darbai reikalauja nemažų lėšų. Buvo žinoma, kad bus kvietimas pasinaudoti ES lėšomis, tad buvo laukiama", - pasakojo E. Mantulova.

Jos žiniomis, paraišką reikia pateikti iki balandžio 30 d. Teritorijos nuomininkai jau yra parengę tvarkybos planą, tačiau jį reikia šiek tiek koreguoti.

"Sutarėme, kad nuomininkas per dešimt dienų pakoreguos tvarkybos planą, ir tada jis bus pateiktas vertinti Aplinkos apsaugos departamentui. Jei nebus pastabų, bus galima teikti paraišką Europos Sąjungos paramai gauti", - pasakojo tarnautoja.

Jei dokumentai atitiks reikalavimus, lėšų galima tikėtis jau šiais metais.

"Jei nepakaks skiriamų lėšų, nuomininkai yra pasiryžę prisidėti savo pinigais", - minėjo E. Mantulova.

Atgaivinti buvusią dujų fabriko teritoriją Klaipėdoje norėjo senovinių automobilių entuziastas Augustinas Jankevičius. Prieš keletą metų įsigijęs griūvančius pastatus ir išsinuomojęs žemę klaipėdietis planavo ten įkurti senovinių automobilių muziejų. Bet idėja nutolo, kai buvo atlikti tyrimai ir paaiškėjo, kad buvusio dujų fabriko teritorijos grunte ir gruntiniame vandenyje ypač daug toksiškų medžiagų. Lietuvos geologijos tarnybos duomenimis, žmogaus sveikatai pavojingų medžiagų kiekis grunte ir vandenyje šimtus ir tūkstančius kartų viršija leistinas koncentracijas. Prieš daugiau nei metus buvo preliminariai skaičiuojama, kad šitaip užterštos teritorijos išvalymas gali atsieiti kone 1,5 mln. eurų.

Klaipėdos dujų fabrikas buvo pastatytas 1860-1861 m. Tai buvo vienas pirmųjų didesnių pramoninių statinių po 1854 m. Klaipėdą nusiaubusio gaisro.

Gemius

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder