Institucijos išspręsti problemą - bejėgės?

Institucijos išspręsti problemą - bejėgės?

Dar šių metų pradžioje dėl susikaupusių skolų iš socialinio būsto Minijos gatvėje išmesta Tamara apsigyveno už durų. Ir nors tąkart tarnybos sureagavo, o moteris davė kaimynams ramybę ir laiptinę paliko, vietos gyventojai tikina, kad institucijos problemos neišsprendė.

Pačios institucijos teigia, kad apie pakartotinius moters vizitus Minijos gatvėje esančio namo laiptinėje nieko nežino, o problemai spręsti kaimynus ragina pirmiausia kreiptis į policiją.

Pagalbos atsisakė

"Kreipiausi į tris institucijas. Žmonės pažįsta mane, padeda, įleidžia į tualetą", - maždaug prieš mėnesį vieno pareigingo klaipėdiečio vaizdo įraše kalbėjo Tamara prisistačiusi moteris.

BEGINKLIAI. Institucijos teigia, kad padarė viską, ką galėjo. Moteris neva nusprendė pagalbos atsisakyti. Egidijaus JANKAUSKO nuotr.

Tąkart į situaciją reagavo ir Klaipėdos savivaldybė, ir Nakvynės namai. Nors moteriai buvo siūloma laikinai apsigyventi Nakvynės namuose, ji pagalbos atsisakė ir dingo - neva išėjo gyventi pas sūnų.

"Nors tokios informacijos neturime, ji sakė, kad netoli gyvena sūnus. Tad pas jį ir išėjo. Tačiau šią savaitę nuvyksime dar kartą, kad įsitikintume, jog tikrai moteris už durų nebegyvena. Netvarka prie durų turės būti pašalinta, nes patalpomis naudojasi ir kiti gyventojai", - maždaug prieš mėnesį "Vakarų ekspresui" sakė Klaipėdos miesto nakvynės namų direktorė Alma Kontrimaitė.

"Klaipėdos butų" vyriausiasis inžinierius Eugenijus Vanagas tąkart "Vakarų ekspresui" sakė, kad pensinio amžiaus moteris būsto neteko galutinį sprendimą priėmus teismui. Jo teigimu, Tamara geranoriškai mokėti už patalpas atsisakė, nors per mėnesį už gyvenimą patalpose mokėti reikėjo tik apie 15 eurų.

"Atrodo, 2015 metais ten jai buvo suteiktas laikinas butas. 2018 metais moteriai buvo skirtas socialinis būstas kitu adresu, bet to buto atsisakė. Tokiu atveju sutartis nutraukiama vienpusiškai. Buvo imtasi priemonių moterį iškeldinti, nes savanoriškai nepridavė buto. Kurį laiką ji gyveno ne tik skolose, bet ir neteisėtai. Tikėtina, kad ji įsiskolinusi ne tik už nuomą, bet ir už tiekėjų paslaugas", - anksčiau "Vakarų ekspresui" sakė E. Vanagas.

SITUACIJA. Vietos gyventoja teigia, kad Tamara ir toliau gyvena laiptinėje. Skaitytojos nuotr.

Tačiau, kaip paaiškėjo, tik tuo ši istorija nesibaigė. "Vakarų ekspresas" sulaukė vietos gyventojos nusiskundimo, kad moteris vis dar leidžia laiką laiptinėje. Tad ir kaimynai, kaip elgtis šioje situacijoje, nežino.

"Pagalba moteriai nesuteikta ir ji toliau kelia grėsmę kitiems, per karantiną gyvendama koridoriuje. Ji nesuvokia, kad ją iškeldino, ir laukia, kol "Klaipėdos butai" atneš jai raktus", - redakcijai rašė gyventoja.

Išeitis - policija?

"Vakarų ekspresui" susisiekus su Klaipėdos savivaldybės administracijos Socialinio būsto skyriaus vedėja Danguole Netikšiene buvo sulaukta atsakymo, kad apie moters pakartotinius vizitus institucijos nieko nežino.

Ji priminė, kad moteris Savivaldybės pagalbos atsisakė.

"Tuo klausimu nieko nežinau. Ji teisėtai iškelta iš kambario, kuriame gyveno. Ji neturi teisės gyventi nei tame kambaryje, nei koridoriuje. Jeigu yra tokių žinių, jas reikia perduoti "Klaipėdos butams".

Kai jai buvo pasiūlytos laikinojo apgyvendinimo paslaugos, ji atsisakė ir patikino išeinanti pas sūnų. Net kai buvo keldinama iš būsto vasarį ji pareiškė, kad gyvens pas sūnų. Tai yra jos apsisprendimas. Savivaldybė iš savo pusės padarė viską, ką galėjo", - teigė D. Netikšienė.

"Klaipėdos butų" vyriausiasis inžinierius E. Vanagas taip pat teigė apie Tamaros veiksmus informacijos neturintis, tačiau ir imtis veiksmų viešoji įstaiga nesiruošia.

"Tikrai nesekame, kur žmogus keliauja ir iškeliauja. Turime tik tiek žinių, kad ji išėjo gyventi pas sūnų. O kada ji ten ateina ar išeina, tikrai nežinome. Moteriai buvo siūlomas normalus butas ir ji jo atsisakė. O jeigu ji to nelabai suvokia ar nenori suprasti situacijos, neįsivaizduoju, kas jai gali pagelbėti", - teigė E. Vanagas.

Jo manymu, tokiu atveju kaimynams reikia kviesti policiją.

"Tik ji galėtų suteikti pirminę pagalbą", - sakė E. Vanagas.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder