Jachtklubą tvarkys su kaimynais?

Jachtklubą tvarkys su kaimynais?

Smiltynės jachtklubui priskirtoje teritorijoje sutvarkyta tik dalis jos infrastruktūros, o kita dalis, ko gero, 40 metų nėra mačiusi jokių investicijų. Klaipėdos savivaldybė norėtų, kad ir kita tos teritorijos dalis būtų sutvarkyta, tad ieškoma būdų, kaip tai padaryti. Vienas jų - bendradarbiauti su kaliningradiečiais, pasinaudoti europinių programų per sieną lėšomis.

Smiltynės jachtklubas jau seniai kelia likusios teritorijos dalies, vadinamosios trečiosios krantinės įrengimo klausimą. Pasak Klaipėdos savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojos Elidos Mantulovos, jachtklubas buvo parengęs trečiosios krantinės ir jachtklubo prieplaukų išvystymo projektą, tačiau dėl laivybos kanalo reikalavimų negavo Klaipėdos valstybinio jūrų uosto direkcijos pritarimo jį plėtoti. Tad kol kas ta teritorija taip ir liko neišvystyta.

Klaipėdos savivaldybė kartu su Smiltynės jachtklubu planuoja įrengti dviračių ir pėsčiųjų taką, kuris eitų nuo pirmosios iki antrosios perkėlos ir, žinoma, per jachtklubo teritoriją.

"Tai būtų viena projekto dalis, leidžianti šiek tiek pagerinti infrastruktūrą Smiltynėje. Juolab kad siekiame mėlynosios vėliavos ir kurorto statuso, tad turime skirti dėmesio tai teritorijai. Tai darytume Savivaldybės lėšomis ir, be abejo, ieškome Europos Sąjungos paramos šaltinių, nors tikimybė ir nėra didelė", - sakė E. Mantulova.

Pasak jos, dviračių ir pėsčiųjų tako projektavimas jau galėtų vykti kitais metais, galbūt net pavyktų organizuoti rangos darbų pirkimą 2018-ųjų antroje pusėje ir jie vyktų 2019-aisiais.

E. Mantulova informavo, kad Rusijos Federacijos Kaliningrado ir Baltijsko miestų atstovai ieško partnerių Lietuvoje, su kuriais galėtų kartu teikti paraišką ES programoms per sieną. Klaipėdoje jau lankėsi Kaliningrado srities atstovai, kurie orientuojasi į vandens turizmą. Jiems reikėtų 40 vietų motelio atvykstančioms turistų grupėms, norinčioms mėgautis vandens pramogomis, patalpų, kuriose jie galėtų laikyti atsivežtą inventorių, pavyzdžiui, baidares, ar jį nuomotis. Šiame projekte dalyvautų ir viešasis Kaliningrado srities sektorius, ir verslas. Kaliningradiečiai jau supažindino su savo ketinimais, o Baltijsko atstovai dar ne.

E. Mantulovos manymu, jeigu pavyktų teikti tokią bendrą paraišką su kaliningradiečiais ir gauti europinių pinigų, būtų galima vystyti ir Smiltynės jachtklubo teritoriją, turint omenyje ir trečiosios krantinės sutvarkymą, ir kitus dalykus.

"Kartais korta būna sėkminga - sukrito du interesai ir galbūt pavyks juos tarpusavyje suderinti. Mums svarbu žinoti, ar jachtklubas galėtų dalyvauti tokiame projekte. Perdavėme jo atstovams kaliningradiečių kontaktus, dabar lauksime, ką jie nuspręs. Ko gero, tokių susitikimų iki paraiškos teikimo dar turėsime ne vieną", - sakė E. Mantulova ir pridūrė, kad paraiška turėtų būti pateikta iki sausio pabaigos.

Smiltynės jachtklubo viešbučio vadovė Timonina Mickevičienė sakė negalinti dar nieko komentuoti, kol nėra išanalizuotos visos galimybės. "Pradėsime dirbti prie šio projekto. Manau, tai galimybė, kurios prarasti nereikėtų. Su kaliningradiečiais jau apsikeitėme kontaktais. Tačiau dar tikrai per anksti ką nors komentuoti", - sakė ji.

Skaitomiausi portalai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder