Kaip sveikinsimės po karantino?

Kaip sveikinsimės po karantino?

Pastaraisiais metais buvo labai paplitusi mada, ypač tarp jaunimo, sveikintis apsikabinant, suglaudžiant skruostus. Susitikę žmonės paduodavo vienas kitam ranką, kai kurie ir pasibučiuodavo. Paskelbus karantiną viso to netekome.

Teiravomės klaipėdiečių, ką jie apie tai mano - ar pasibaigus karantinui vėl sugrįš tie patys sveikinimosi įpročiai, ar jie bus pasikeitę, o gal visai išnyks?

Irena GREIČIŪNIENĖ, visuomenės atstovė

 

Man taip patinka, kad nebereikia glėbesčiuotis ir bučiuotis. Tarkime, su kokiu nors žmogumi visai nenoriu to daryti, o jis stengiasi būti mandagus. Manau, to nebenorėsiu ir po koronaviruso. Užtenka paduoti ranką arba gražiai nusilenkti. Jau buvome per daug įnikę į tuos bučinius.

Man jie nelabai patiko, bet buvo tokia mada. Ji buvo "perspausta" - ir būtinai tris kartus, ir būtinai pradėti iš dešinės pusės. Mes su vyru esame labai socialiai aktyvūs, namuose nesėdėdavome, tai tekdavo glėbesčiuotis.

Aš senoviškų pažiūrų. Man gražu tai, kas santūru, mandagu. Anksčiau, kai vyrai dar nešiodavo skrybėles, būdavo, eina pro šalį, kilsteli ją ir linkteli galvą. Man buvo taip gražu. Net mūsų sūnus prisimena, jam irgi patikdavo, kai tėvelis eidavo per miestą, sutikdavo kokį vyrą, tai tik kilst skrybėlę, linkt galvą, ir eina toliau.

Tas karantinas mūsų labai stipriai nepaveikė. Girdžiu, kad žmonės pasiilgo pasisėdėjimų, pabendravimo, vyno pagėrimo.

Mes susėdam, įsipilam ko norim, išgeriam po taurelę, ir mums gerai. Žmonių sąmonę sunkiausia pakeisti. Nemanau, kad didelės įtakos turėtų kad ir pusę metų truksiantis karantinas tam, kad seni įpročiai pasikeistų.

Arūnas BURKŠAS, buriuotojas

 

Aš ir dabar glėbesčiuojuosi. Juk ne kiekvieną bučiuoji ir apkabini, kaip tai daro italai. Italų ir vyrai, ir moterys tai daro natūraliai ir su visais. Tai, ko gero, toks tautos bruožas. Mūsų vyrai skruostais nesiglaudžia.

Gal ir nesusimąstome apie tai, bet apsikabinant, ko gero, atsiranda žmogaus brangumo pojūtis. Sveikindamasis juk matai kito žmogaus akis ir supranti, ar jis nori taip sveikintis, ar ne. Dabar norėdamas pasisveikintis su žmogumi, ką darydavai 10 metų, turi tvardytis. Nelendu prie žmonių ir nevaidinu, kad karantinas yra nesąmonė, nors mano požiūris dėl koronaviruso kitoks, bet turime gerbti valstybės sprendimus.

Manau, kad karantino priemonių imamasi bandant apsaugoti vyresnio amžiaus žmones, juk matome, kas vyksta pasaulyje. Visos tos priemonės daro žiaurų poveikį mano verslui, bet laikausi visų rekomendacijų.

Visada mašinoje turiu kelias veido kaukes. Eidamas kur nors turi rodyti pavyzdį.

Gintaras GRAJAUSKAS, rašytojas


 

Manau, kad pasibaigus karantinui ankstesni sveikinimosi įpročiai labai greitai atsigaus. Dabar lyg ir negalvoji, kad va - nespaudi žmogui rankos, laikaisi atstumo. Bet visai neseniai man nutiko toks pusiau legalus dalykas - mes, kokie penki žmonės, vienas kitam paspaudėme rankas.

Ir tai buvo kažkas tokio įspūdingo, ko tikrai nesitikėjau. Pasirodo, kad to, kad ir minimalaus, kontakto baisiai trūksta. Todėl manau, kad viskas labai greitai grįš į savo vietas.

O tas skruostų glaudimas yra labiau pietiečių - italų, prancūzų, ispanų - tradicija, o mes, šiauriečiai, kažkaip nelabai tai darome.

Gal jaunimas ir liečiasi žandais, bet tai nėra populiaru šiaurėje, kur šalta, kur slogos. Yra toks anekdotas apie estus. Per visą karantiną jiems buvo labai sunku - reikėjo laikytis 2 metrų distancijos.

Pagaliau visa tai baigiasi ir jie gali grįžti prie savo įprasto bendravimo - laikytis 5 metrų atstumo nuo žmogaus.

 

Visą straipsnį skaitykite savaitraštyje "Savaitės ekspresas", kurį galite užsiprenumeruoti nuo bet kurios dienos, arba įsigyti prekybos centruose visą savaitę - nuo penktadienio iki ketvirtadienio.

 


„Savaitės eksprese“ - kurėno sugrįžimas ir vitražo mirtis. 

 Lietuvos jūrų muziejaus kurėnas „Sud 1“ po pernai patirtos katastrofos, kurios metu žuvo laivo kapitonas, Lietuvos jūrų muziejaus istorikas Romaldas Adomavičius, restauruotas ir paruoštas tęsti kelionę. Šį savaitgalį jis nuleidžiamas į vandenį. „Savaitės ekspresui“ pavyko restauruojamą laivą užfiksuoti dar krante, laivadirbio Vaidoto Bliūdžiaus dirbtuvėse Švėkšnoje.

„Sporto įdomybių“ rubrikoje - kineziterapeuto, net 17 metų įvairiuose uostamiesčio sporto klubuose treneriu dirbančio klaipėdiečio Tomo Martinavičiaus patarimai, kaip sportuoti saugiai ir efektyviai.

Ir dar daug įdomių istorijų, pasakojimų rasite naujame „Savaitės ekspreso“ numeryje. O kartu su juo gausite ir specialų priedą „TV publika“ su TV programa visai savaitei.

Naujojo „Savaitės ekspreso“ ieškokite visose spaudos platinimo vietose.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder