"Kalėdos man atneša didelę mašiną"

"Kalėdos man atneša didelę mašiną"

Ką apie žiemą, Kalėdas, Kalėdų Senelį mano mažiausi klaipėdiečiai? To pasiteiravome Klaipėdos lopšelio-darželio "Ąžuoliukas" auklėtinių.

Trejų metukų mažyliai pasakojo daug, bet net jų auklėtoja Aušra Zarambienė bejėgė buvo padėti suprasti, ką jie sako. Na, o penkiamečiai ir šešiamečiai buvo labai orūs pašnekovai. Atrinkome įdomiausias jų mintis.

Apie žiemą

Žiemą bus svajonė - dovanų. (Unė, 3 metai)

Žiema, kai ateina Kalėdų Senelis ir atneša dovanų, kai čiuožiame ant kalno su sniegu. Mane mama išleido vieną į lauką ir čiuožinėjau su broliu. Vasarą mes būname be liemenių ir striukių ir be šaliko. (Mykolas, 3,5 metų)

Aš esu vieną sykį važiavęs per sniegą su dviračiu. (Markas, 6 metai)

Dabar dar "biškį" yra ruduo, o už metų jau bus Kalėdos. (Domas, 6 metai)

Žiema dabar ateis greitai, po vienų metų. (Adelė, 6 metai)

Žiema yra šventas dalykas todėl, kad yra Dievo gimtadienis. (Viltė, 6 metai)

Man gražiausia yra vasara, nes ten yra mano gimtadienis. (Urtė, 6 metai)

Žiemą mes einame su rogėmis pasivaikščioti. (Ieva, 6 metai)

Man žiemą labiausiai patinka sniego muštynės. Turiu šiltus batukus, bet reikia užsirišti, o aš nemoku. (Dominykas, 5 metai)

Žiemą gražiausia yra Helovino šventė. (Martynas, 6 metai)

Kartais snaigės pasidaro didelės, nes penki lašiukai susijungia su vienu. (Viveta, 6,5 metų)

Žiema būna ir Klaipėdoje, bet jūra labai plati, jai tiek šalčio neužtenka ir ji neužšąla. (Ieva, 6 metai)

Apie Kalėdas

Kalėdos man atneša didelę mašiną. (Domas, 3 metai)

Kalėdos yra žiema, tik "biškį" kitaip ir yra "biškį" šilčiau nei pačią žiemą. (Ieva, 6 metai)

Per Kalėdas tėtis puošia eglutę, kad gaučiau dovanų, aš padedu, o mama visada tinginiauja. Mano broliukas nemoka šnekėti, sako tik "bee bee". Aš jo kalbą pažįstu ir pasakau mamai, ką sako. (Dominykas, 5 metai)

Kalėdos yra švenčiama diena, kai puoši eglę, o paskui būna fejerverkai lauke. (Deimantė, 6 metai)

Apie Kalėdų Senelį

Jis tikras Senis, gyvena namuose, kur reikia įvažiuoti į vidų. (3 metai)

Kalėdų Senelis yra toks, kuris neša dovanas ir gyvena žiemoje su elfais ir visokiais nykštukais. Senelis užkelia juos ant stogo, jie įšoka į tą stogą ir tada atneša mums dovanų. Elfai naktį atrakina duris. Aš visada miegu, o kai išmiegu iškart bėgu prie dovanų. Nemiegoti neleidžia tėtis su mama (Markas, 6 metai)

Senį Besmegenį reikia daryti, kad Kalėdų Senelis pasidžiaugtų. Reikia rutuliukus daryti, paskui uždėti morką, segtukus ir akis pagaminti, kepurė - kibiras. (Urtė, 6 metai)

Kibirą galima nusipirkti arba parsivežti iš kaimo. (Vilius, 6 metai)

Jis gyvena Antarktidoje, turi stebuklingas roges, skrenda ir mėto dovanas į visą pasaulį. (Domas, 6 metai)

Kalėdų Senelis žiūri per kaminą, ar vaikai visą metą klauso. Jis suvalgė visą mano picą. (Urtė, 6 metai)

Jis gyvena kitam šaly. Duoda dovanų, kai mes miegame naktį, ir paskui jas pakuoja po egle. Aš nematysiu, nes užmigsiu. (Guotė, 5 metai)

Jis turi raudoną kepurę kaip stogas, ten yra toks švyturiukas, kuris spjaudosi. Jo kostiumas yra raudonas ir baltas. Vasarą negali ateiti, nes ruošia dovanas. Kai būna Kalėdos, jas atneša ant nakties. (Dominykas, 5 metai)

Kalėdų Senis yra žmogus, kuris gyvena ten, kur yra be galo daug sniego ir labai šalta. Jis turi elnią ir roges. Elnias turi tokią žvaigždutę, užsideda ir kažkaip skrenda. (Martynas, 6 metai)

Kalėdų Senelis atneša pageidautas dovanas. Parašai jam sąrašą. Bet iš pradžių ateina nykštukai ir atneša kalėdines kojines su mažomis dovanėlėmis. (Viveta, 6,5 metų)

Kartą mano tėtis ir mama buvo blogi, tai jie gavo ne tai, ko norėjo, o vieną vaikišką kaladėlę iš dalių, kurias sudėjus išėjo širdelė. (Deimantė, 6 metai)

Jis atneša vaikams nemokamai dovanų ir duoda iš maišo. Aš jį pats mačiau, turi baltus ūsus ir barzdą. (Vilius, 6 metai)

Apie nykštukus ir elnius

Yra netvarkos nykštukai. Jeigu vaikai netvarkingi, jie gali visus žaislus išsinešti į mėnulį. Kiti yra Kalėdų Senelio nykštukai. Kai gyvenau pas močiutę, jie buvo atėję. (Urtė, 6 metai)

Jie yra žmogeliukai, kur padeda Kalėdų Seneliui. Jie turi turėti žalią megztinį, diržą ir raudoną paltą. Jie daro dovanas, kurių parduotuvėje nebūna. Pridaro visai Lietuvai ir kitoms šalims. (Guotė, 5 metai)

Nykštukų berniukų "maikės" dryžuotos, o mergaičių suknelės su bumbuliuku ant kepurės. Jie padeda padaryti dovanas, kelias pasilieka sau, jas sudeda vaikams į kalėdines kojines, bet daugiausia atiduoda Kalėdų Seneliui. Kartais jie atneša tikrą nykštukų arbatą. Ji skiriasi tuo, kad iš pradžių būna nesaldi, bet paskui, kai įdedi cukraus arba medaus, pasidaro labai skani. (Viveta, 6,5 metų)

Nykštukai - padykę Kalėdų Senelio padėjėjai, jie kalba balsu ir po to supainioja dovanas. Reikia jiems paskambinti telefonu. (Deimantė, 6 metai)

Apie sniegą ir ledą

Kai lyja lietus, jis iš dangaus labai krenta, labai suledėja ir tampa sniegu. Kai įneši namo, sutirpsta. Galima įdėti į šaldytuvą, tada netirptų, galėtum jo turėti visus metus. (Domas, 6 metų)

Kai sniegas ištirpsta, jis visas susirenka pas Kalėdų Senį. (Guotė, 5 metai)

Kai iš dangaus krenta debesys, jie suledėja ir pasidaro sniegas. (Vilius, 6 metai)

Sniegas laikosi ant dangaus, gali būti, slepiasi jūroje, paskui iškyla ir nukrenta. Man mama leidžia šokti tiesiai į sniegą. Puch... ir minkšta būna. Tai smagiausias dalykas. (Martynas, 6 metai)

Sniegas pasidaro tikrai ne iš pūkelių. Bet iš ko, man mamytė nepapasakojo. (Viltė, 6 metai)

Vasarą sniegas sutirpsta ir nugriūna ant žemės. Jis susidaro iš dangaus debesėlių. Jie sušąla ir krenta į žemę. Maži lėliukai galvoja, kad jis yra baltas ledas. Jeigu jo atsikąsi, viduje yra kirmėlių. (Adelė, 6 metai)

Apie dovanas ir svajones

Man Senelis atnešė va šituos karolius, nes parašiau laišką. Mamos labai prašiau parduotuvėje, ji nepirko, o Kalėdų Senis atnešė. Jis viską mato, yra 100 metų senumo ir niekada nenumiršta, nes yra stebuklingas. Jis turi labai didelę viso pasaulio knygą, joje užsirašo, kam ką padovanojo. (Domas, 6 metai)

Senelis turi briedžius ir tokią karietą ir jie skrenda danguje. Mačiau naktį atsibudusi, kaip jis skrido su briedžiais, dovanos jau buvo padėtos, jis išvažiavo. (Viltė, 6 metai)

Noriu gauti mašiną, kuri gali važiuoti per pelkes. (Markas, 6 metai)

Padariau laišką, papuošiau lipdukais, bet dar nežinau, ko prašyti. (Domas, 6 metų)

Prašysiu šokių "maikės", kur visokie blizgučiai, nes man labai patinka šokti. (Ieva, 6 metai)

Šiemet norėčiau gauti gal mikroskopą, o gal telefoną, apie jį visada galvoju. Kalėdų Senelis neturi telefono. Jam negalima skambinti, reikia parašyti laišką ir įdėti į paštą, paskui jis jį pasiima, pamato, ko nori, ir nuperka. Atneša naktį, kai žmonės miega, todėl kad nori padaryti staigmeną. (Martynas, 6 metai)

Norėčiau gauti "šulinuką" - tokį žaidimą. Labiausiai noriu pas močiutę dovanas gauti, jos būna gražiau supakuotos. Ji gyvena Geručių kaime. (Viltė, 6 metai)

Noriu gauti elektroninį parkerį, kur statai namus. (Adelė, 6 metai)

Svajoju, kad būtų tiek daug sniego, kad galėčiau įšokti labai giliai, panerti į sniego jūrą. Žiemą, kai man tėtis sušluoja sniego kalną, aš į jį šokinėju, darau sniego angelus. (Viveta, 6,5 metų)

Svajoju turėti sfinksą - beplaukį katiną, jam pasakyčiau, kad labai džiaugiuosi Kalėdomis. (Deimantė, 6 metai)

Svajoju turėti labai daug mašinyčių, turiu mažokai ir ne visas. (Vilius, 6 metai)

Raktažodžiai

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder