Kapinės gausiausiai lankomos trečiadienį

Kapinės gausiausiai lankomos trečiadienį

Žmonės į Lėbartų kapines skubėjo trečiadienį iš pat ryto. 10 val. išvažiavę su mašina iš Baltijos prospekto, o kapines pasiekėme tik apie 11 val. Ir Lėbartuose prie jų vartų kabojo toks pat skelbimas kaip ir Joniškės kapinėse, kad spalio 31 ir lapkričio 1 d. į kapines įvažiuoti galės tik žmonės, turintys negalią, pateikę pažymėjimus, ir tik nuo 8 iki 11 val. Vėliau ir jie nebus įleidžiami. Lėbartų kapinėse ir po 11 val. matėsi vienas kitas automobilis, stovintis prie pat kapo.

Jau po 11 val. automobilių kamštis prasidėjo nuo Minijos tilto ir Ketvergiai jau buvo užkišti. Teko savo automobilį pasistatyti tolokai, prie karjero, ir dar paėjėti gerą kelio gabalą pėstute. Tačiau žmonių tokia situacija nepiktino.

"Manau, kad eismas normaliai organizuotas, daug policininkų.  Vienintelė blogybė, kad šalia kelio einantis dviračių takas nesutvarkytas, tad žmonėms eiti pėstiems nepatogu. Takas visas pusiau užžėlęs, sutrūkinėjęs, pilna balų. Žinoma, jeigu pats kelias dar būtų kiek platesnis, tai tikrai viskas būtų gerai. Mes atėjome pėsti, pasivaikščiojome, tai tik į sveikatą", - sakė 4 kilometrus į Lėbartų kapines iš Ketvergių pušyno ėjęs ponas Mindaugas.

Tolokai automobilį palikęs Deividas, klausiamas, ar nesigailėjo, kad važiavo su individualiu transportu, o ne rekomenduojamu visuomeniniu, atsakė: "Ne, nepasigailėjau. Kad ir kaip būtų, vis tiek taip yra patogiau. Tiek ilgai laukti vis dėlto nereikėjo. Mes iš Klaipėdos atvažiuoti netrukome nė valandos. Manau, kad po pietų bus kur kas mažiau žmonių, visi daugiausia važiuoja anksčiau iš ryto."

Policininkai, reguliavę eismą plušėjo iš paties. "Viskas taip, kaip ir kiekvienais metais. Eismo tvarka labai aiški. Žmonės  važiuoja palengva ir visi savo kapus aplanko. Kol kas viskas gerai, jokių incidentų. Kad būtų dar geriau, manau, vairuotojai turėtų labiau išsiskirstyti, o ne visi stengtis važiuoti iš ryto ar po pietų. O dar geriau būtų, kad nesistengtų visi važiuoti lapkričio 1 d., o vyktų ir lapkričio 2 d., ir kitomis dienomis, o ne tą vieną dieną kaip šiandien. Didžiausią automobilių srautą vis dėlto stebime būtent lapkričio pirmąją. Žmonės turi laisvą dieną, tad stengiasi ją išnaudoti", - savo nuomonę išsakė policininkas Aurelijus.

Visuomeninis transportas, t. y. autobusai į Lėbartus važiavo gana dažnai. Po 11 val. jau buvo nemažai savo kapus aplankiusiųjų, tad į Klaipėdą autobusai grįždavo pilni. Žmonės grūstis ir kabėti ant durų kaip ankstesniais laikais nebuvo linkę, geriau palaukdavo kito autobuso.

Ponas Stasys, paklaustas, kaip sekasi prekyba prie kapinių šiemet, ar kuo nors skiriasi, atsakė: "Na, žinoma, trūksta žmonių. Iš Lietuvos daug kas išvažiavo į užsienį. Likom turintys invalidumą, pensininkai ir vaikai."

Stasys sako pastebintis, kad gėlių pirkėjų vis mažiau ir mažiau. Pasak jo, palyginti su tuo, kas buvo prieš 10 metų, jo prekyba sumažėjo daugiau nei per pusę. Jo teigimu, situacija kasmet vis blogėja. "Mes seni prekybininkai, čia prekiaujame kokia 12-14 metų. Antradienį prekyba ėjosi kiek geriau nei šiandien. Matote, dabar visiškai ramu. Mano gėlės labai pigios, vazonėlis kainuoja 2 eurus, mažesni net po eurą, nes aš pats gėles auginu, neperparduodu", - sakė Stasys.

Raktažodžiai
Sidebar placeholder