Kilnius darbus lydi nuoširdūs padėkos žodžiai

Kilnius darbus lydi nuoširdūs padėkos žodžiai

"Geradarystės negalima paliesti ranka, čia viską atlieka širdis", - kadaise rašė Seneka. O šiandien šiuos žodžius cituoja uostamiesčio įstaigų, ilgus metus glaudžiai bendradarbiaujančių su valstybės valdoma įmone "Klaipėdos nafta", atstovai.

Naftininkai, nuolat realiais darbais demonstruojantys savo socialinę atsakomybę miesto, kuriame jie dirba, bendruomenei, jau ne vienus metus remia ir bibliotekininkus, ir neįgaliuosius įdarbinančią įmonę, ir sportininkus, ir teatralus, ir dar daugelį kitų įstaigų.

Kultūrininkams būtų sunku

Klaipėdos apskrities viešosios I. Simonaitytės bibliotekos direktorius Juozas Šikšnelis dalinosi prisiminimais, kaip 2008 m. dėl krizės buvo ženkliai sumažintos bibliotekos lėšos. Todėl jis dėl paramos kreipėsi į 15 sėkmingai veikiančių verslo įmonių, tačiau atsiliepė tik "Klaipėdos nafta".

J. Šikšnelis pasakojo, kad skaudžiausia bibliotekos vieta yra naujausi leidiniai. "Klaipėdos naftos" teikiama parama sudaro apie 10 proc. šiems leidiniams skirtų lėšų, tad jos dėka bibliotekos lentynos pasipildo gana gausiai.

Pavyzdžiui, už 2014 m. gautą paramą (8 000 litų) bibliotekos fondai buvo papildyti 252 pavadinimų leidiniais - iš viso 290 egzempliorių. Didžiąją jų dalį sudarė grožinė ir vaikų literatūra, buvo nupirkta ir mokslinių veikalų.

"Tai - labai ženkli parama. Už jų pinigus mes perkame trūkstamus leidinius. Manau, kad skaitytojai turėtų žinoti, kieno dėka šios knygos yra jų rankose", - pasakojo J. Šikšnelis, pavadinęs "Klaipėdos naftą" išskirtine įmone, kuriai rūpi Lietuvos, t. y. mūsų pačių ateitis.

Muzikinio teatro vadovo pavaduotoja Inga Gelžinytė-Litinskienė sakė, kad "Klaipėdos nafta" yra ilgametė jų rėmėja. Naftininkų parama skiriama statyti spektaklius, kurti dekoracijas, kostiumus bei organizuoti gastroles, kurios, pasak I. Gelžinytės-Litinskienės, kainuoja labai daug. Šiais metais Muzikinio teatro baleto trupė vyks į Švediją.

"Jei negautume paramos, negalėtume pastatyti tiek spektaklių, kiek pastatome jų šiandien. Todėl mes labai džiaugiamės jų indėliu ir nuolatiniu bendravimu", - kalbėjo teatro vadovo pavaduotoja.

Darbo vietos neįgaliesiems

Neįgaliųjų socialinės įmonės "Regseda" direktorė Kristina Zibalienė pasakojo, kad "Klaipėdos nafta" paramą skiria šiai įmonei jau penkerius metus.

"Mūsų įmonėje šiandien dirba apie 120 žmonių, iš kurių 80 procentų turi pirmos arba antros grupės negalią. Pagrindinis mūsų įmonės tikslas yra šių žmonių užimtumas. Todėl mes jiems kuriame ir pritaikome naujas darbo vietas. Esame gamybos įmonė, baldininkams - SBA koncernui ir Vakarų medienos grupei - teikianti vidinės furnitūros pakuotes. Todėl akivaizdu, kad atliekame rimtą darbą, o ne užsiimam rankdarbiais", - pasakojo K. Zibalienė.

Jos teigimu, kaskart į darbą priėmus naują žmogų reikia nupirkti naujus būtent rankų darbui pritaikytus įrenginius. "Regsedai" įsigyti įrenginį, kuris kainuoja iki 20 tūkst. eurų, yra labai kebli užduotis. Tam, kad tai būtų įgyvendinta, yra rašomi projektai Darbo biržai. Iš jos įmonė gauna 65 proc. lėšų. Visi kiti pinigai dažniausiai gaunami iš "Klaipėdos naftos".

"Žmonėms su negalia labai sunku rasti darbą. Todėl labai kilnu, kad "Klaipėdos nafta" prisideda prie jų įdarbinimo. Per metus du žmonės šios įmonės dėka gauna darbo vietas", - komentavo "Regsedos" direktorė.

Taip pat nuolat reikia lėšų ir seno pastato, kuriame vyksta darbai, tvarkymui. Be "Klaipėdos naftos" paramos šie procesai esą vyktų žymiai lėčiau.

Ji pabrėžia, kad gaunama parama yra ne tik finansinė, bet ir moralinė.

"Klaipėdos nafta" teiraujasi, kaip mums sekasi, taip pat pasveikina su šventėmis. Darbuotojų vaikams jie surengia spektakliuką ar nudžiugina saldainiais. Buvome pakviesti net į ekskursiją "Klaipėdos naftoje". Žodžiu, nuolat bendraujame, ir mes drąsiai sakome, kad jie - mūsų draugai", - pasakojo K. Zibalienė.

Nepamiršta ir mažųjų

Klaipėdos lopšelis-darželis "Giliukas" ketverius metus "Klaipėdos naftos" skiriamą paramą išleidžia vaikų ugdymo sąlygoms gerinti. "Giliuko" direktorė Marytė Savickienė pasakojo, kad pirmaisiais metais jie gavo 5 tūkst. litų, kurie buvo skirti lauko žaidimų aikštelei įrengti. Kitais metais vaikų sveikatingumą gerinti siekiantis lopšelis-darželis gavo dvigubai tiek ir už tuos pinigus buvo suremontuota sporto salė bei įdiegti reikalingi įrenginiai.

Naftininkams pamačius, kokia svarbi ir reikšminga "Giliukui" yra jų teikiama parama, 2013 m. ji dar kartą buvo padidinta dvigubai. Tada už 20 tūkst. litų buvo įkurtas lauko sporto aikštynas. Čia, anot M. Savickienės, vaikai aktyviai sportuoja ir fiziškai stiprėja.

Šiais metais parama planuojama skirti darželio teritorijai apjuosti aukštesne tvora. Anot M. Savickienės, šį pavasarį į šalia miško esantį darželį užklydo net keturi briedžiai. Nors jie nėra agresyvūs, tačiau vis dėlto miško gyvūnų lankymasis vaikams gali būti pavojingas.

"Be "Klaipėdos naftos" paramos ir vaikų saugumas, ir ugdomoji veikla būtų žymiai mažiau išsivysčiusi. Pagrindiniams mūsų "taškams": aikštynui įrengti, sporto salei suremontuoti bei tvorai apjuosti Savivaldybė tiesiog neišgalėtų skirti lėšų", - kalbėjo "Giliuko" direktorė.

Netoli "Klaipėdos naftos" veikiančio Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro direktorės Jolantos Budrienės teigimu, tik naftininkų dėka buvo įrengta salė, taip pat buvo suorganizuota Vasaros dienos stovykla, jau kelerius metus rengiama "Šeimos pramogų uosto" šventė, skirta Melnragės ir visai Klaipėdos miesto bendruomenei.

Vaikų laisvalaikio centras glaudžiai bendrauja su "Klaipėdos nafta" ir kitose srityse - kartu tvarkė Baltijos jūros pakrantę, taip pat buvo rengiamas konkursas, kuriame vaikai piešė garsųjį suskystintųjų gamtinių dujų laivą "Independence". Vėliau šie piešiniai virto žaismingu "Klaipėdos naftos" kalendoriumi.

Visi kalbintieji "Klaipėdos naftos" draugai sakė viltingai tikintys, jog naftininkų demonstruojamo geranoriškumo pavyzdys taps užkrečiamu ir juo paseks ne viena sėkmingai veikianti uostamiesčio įmonė.

Rašyti komentarą

Plain text

  • HTML žymės neleidžiamos.
  • Linijos ir paragrafai atskiriami automatiškai
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
Sidebar placeholder